Amazon, ‘One’ avuç içi tarama teknolojisinin kullanım alanını konser alanları ve stadyumlara...

Amazon, ‘One’ avuç içi tarama teknolojisinin kullanım alanını konser alanları ve stadyumlara genişletiyor

228
0
PAYLAŞ

Amazon, ??One' avuç içi tarama teknolojisini konser salonlarına ve stadyumlara genişletiyor

Amazon, “Amazon One” adı verilen avuç içi tarama teknolojisinin kullanımını pazarlardan konser salonlarına ve stadyumlara kadar genişletiyor. Söz konusu teknoloji sayesinde kullanıcıların bilete ihtiyaç duymadan etkinlik alanlarına girebileceği belirtiliyor.

ABD merkezli teknoloji devi Amazon, Whole Foods süpermarket zincirindeki ödeme noktalarında ve kendi kasasız mağazalarında bir süredir ‘Amazon One’ palm ödeme sistemini kullanıyor. Şirket; geçtiğimiz günlerde bu teknolojinin kullanımını konser salonları ve stadyumlarda yaygınlaştıracağını duyurdu. Amazon One sayesinde kullanıcılar; Bilete ihtiyaç duymadan spor, müzik ve diğer canlı eğlence mekanlarına girebildikleri kaydedildi.

Engadget’tan Aksam.com.tr’nin haberine göre; Amazon One, Amazon’un şirket içi kullanımlarının dışında ilk kez Denver’daki Red Rocks arenasında satışa sunulacak. Kullanıcıların Amazon One ile eğlence alanlarına giriş yapmadan hemen önce özel bir istasyonda tercihlerine göre avuç içlerinden birini veya her ikisini sisteme kaydetmeleri gerekecek. Bu sayede biletleme firması AXS’nin etkinlik alanlarına ve etkinliklerine bilet göstermeden avucunun içi taranarak girilmesi mümkün olacaktır.

Bununla; Avuç içi kayıt işlemi sadece 1 dakika sürecektir. Kayıttan sonra sistem, Amazon’un tescilli algoritmalarını kullanarak benzersiz bir avuç içi imzası oluşturacaktır. İmza oluşturulduktan sonra, avuç içi taranarak sadece birkaç saniye içinde bir AXS olayı girilebilir.

AMAZON ONE SERVICE İLK KEZ EĞLENCEYE GİRİŞ İÇİN KULLANILACAKTIR

Öte yandan Amazon; Konuyla ilgili yaptığı duyuruda Amazon One hizmetinin ilk kez Amazon ve Whole Foods mağazalarının dışında ve bir eğlence mekanına girmek için kullanılacağına dikkat çekti. Şirket, avuç içi tarama teknolojisini daha fazla noktada başka amaçlar için kullanılabilir hale getirmeyi sabırsızlıkla beklediklerini de sözlerine ekledi.


  • amazon bir
  • amazon bir hizmet
  • amazon avuç içi taraması
  • amazon palm ile ödeme
  • avuç içi ile öde
  • avuç içi tarama teknolojisi
  • avuç içi taraması
  • Amazon
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK