AKINCI, bugün envantere girecek

AKINCI, bugün envantere girecek

85
0
PAYLAŞ

AKINCI bugün envantere girecek

Türk savunma sanayisinin güvenlik güçlerinin envanterine kattığı insansız hava araçlarına Bayraktar AKINCI Taarruz İnsansız Hava Aracı (TİHA) eklendi.

Bayraktar tarafından geliştirilen Bayraktar AKINCI Taarruz İnsansız Hava Aracı (TİHA), bugün düzenlenecek törenle güvenlik güçlerinin kullanımına sunulacak.

HAVADA KAYIT

İnsansız hava araçlarını yurt içinde ve yurt dışında etkin bir şekilde kullanan güvenlik güçleri AKINCI ile yeni operasyonel yetenekler kazanacak.

Bayraktar AKINCI’nın geliştirme sürecinde 3 prototip üretildi. AKINCI, 6 Aralık 2019 tarihinde ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Prototip araçların ardından ilk uçağın seri üretimine başlandı.

AKINCI, milli olarak geliştirilmiş bir uçağın ulaştığı en yüksek irtifaya ulaşarak Türk havacılık tarihindeki irtifa rekorunu kırdı.

SADECE HEDEFLERİ VURUN

Gökyüzünde 38 bin 39 fit yüksekliğe çıkan AKINCI, 25 saat 46 dakika havada kaldı. Bayrakar AKINCI, test ve eğitim uçuşlarında 1000’den fazla sorti yaptı. Gerçek mühimmatla yapılan atış testlerinde AKINCI’dan atılan mühimmat hedefleri tam isabetle vurdu.

Savaş uçaklarının yükünü azaltacak Bayraktar AKINCI, TİHA ile hava bombardımanı da gerçekleştirebilecek.

Türkiye’de milli olarak geliştirilen havadan havaya füzelerle donatılacak AKINCI TİHA, böylece hava hedeflerini etkisiz hale getirebilecek.

“>


;”>

  • AKINCI TİHA
  • Bayraktar Akıncı’nın son durumu
  • Bayraktar AKINCI TİHA son dakika
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK