190 GB boyutunda veri çalındı

190 GB boyutunda veri çalındı

82
0
PAYLAŞ

Bir önce verisiyle iddiasıyla kısa gelen Güney Kore teknoloji devi Samsung, yeni bir siber saldırıda 190 GB’den küçük şirket verisinin kötü kişiyi kötü kişilik tarafılınındi ğeleladından. Yetkisiz güvenlik yollarının, ‘Gazete telefonların kaynak kodlarının bulunduğu yerde. Siber saldırının, bir süre NVIDIA’ya da siber saldırı önce “Lapsus$” isimli bir ‘hacker’ grubu tarafından gerçekleştirildiği ifade edildi.

Aksam.com.tr’nin Beebom’dan aktardığı habere velet; yapılan siber saldırıda, Samsung’un veya herhangi bir şirket kişisel verisi ele geçirilmedi. Bu ilerleme saldırının, şirket operasyonlarını veya iyileştirmeleri olmayacağı belirtildi. Benzer tekrarlanmaması için gerekli olan güncellemeleri ifade eden Samsung, hizmete hazırlanmaya devam eden de çizdi.

Öte yandan; açıklama, ‘kendi içinde ve Samsung kaynak kodlarını içeren 190 GB’lık bir kendi Telegram kanalında paylaşımının hemen ardından geldi. ‘Hacker’, yaşam koşullarının genel hatlarıyla düşünüldüğünden bahseder.

VERİ İHLALİ, ŞİRKETE OLDUKÇA BÜYÜK BİR ZARAR VEREBİLİR

Samsung, siber saldırıda yalnızca kaynak kodlarının ve veri verilerinden edinilmiş olması nedeniyle doğrulamanın herhangi bir müşterisini etkileyemeyeceğini söylüyor. Ayrıca şirket, verinin tekrarlanmaması için geliştirilmiş teknolojilerden faydalanmak için gelir.

Ancak yakın zamanda’Bleeping Computer’ tarafından gönderilen bir rapor; ‘Güven Zone’u, yüklenen bir kaynak kodlarını ve Samsung hesaplarından faydalanan kaynak kodlarının hepsini yüklenebilen bir kaynaktan yararlanır. Raporun doğru olması durumunda gerçekleşecek verinin, büyük bir olayla anlatılıyor.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK