TEKNOFEST’te son gün… Vatandaşlar akın etti

TEKNOFEST’te son gün… Vatandaşlar akın etti

63
0
PAYLAŞ

TEKNOFEST'te son gün... Vatandaşlar akın etti

Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivali TEKNOFEST’in son gününde vatandaşlar Atatürk Havalimanı’na akın etti. Helikopter ve uçak gösterileri ilgiyle izlendi.

Havacılık ve Uzay ve Teknoloji festivali TEKNOFEST’in son gününde vatandaşlar festivale yoğun ilgi gösterdi.

DHA’nın aktardığı habere göre, Atatürk Havalimanı’nda bu yıl 4. kez düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST bugün sona eriyor. Birçok etkinliğin düzenlendiği festivalin son gününde festival alanında büyük bir kalabalık vardı. Festival alanına gelen ziyaretçiler, sergilenen uçak, helikopter ve insansız hava aracı gibi araçları yakından inceleme fırsatı buldu. Helikopter ve uçak gösterilerini ilgiyle izledi.

“ÇOK GÜZEL, ÇOK EĞLENCE”

Ailece festivale gelen Ahmet Burma, “Çok güzel, çok eğlenceli. Umarım her yıl yapılır. Çocukların teknolojiye ayak uydurması inanılmaz bir şey. Çocuklar için çok faydalı olacak. Bu yıl ilk ziyaretimiz. Her şey oğlumun ilgisini çekti. Bir saattir sırada bekliyoruz. Bugün çok kalabalık.” dedi.

Havacılık mühendisliği okuduklarını ve arkadaşıyla birlikte festivale geldiklerini söyleyen Ahseni Koçyiğit, “En çok uçak mekaniği ile ilgileniyordum. Bölümümü de seviyorum, ilgi doluyum. Umarım yapabiliriz. Bunun gibi daha fazla festival görmek.” dedim.

Bir diğer ziyaretçi ise en çok helikopter yarışmasının ilgi gördüğünü belirterek, “Bugün son gün herkesi bekliyoruz. Eğlence ve eğitim anlamında çok güzel şeyler var.” dedi. 13 yaşındaki Eylül Karakaya, en çok uçak gösterilerini beğendiğini söyledi.


  • TEKNOFEST
  • Atatürk Havalimanı
  • Havacılık
  • Uzay ve Teknoloji Festivali
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK