'Yabancı kuralına karşı değilim'

'Yabancı kuralına karşı değilim'

72
0
PAYLAŞ

Vitor Pereira: Yabancı yönetimine karşı değilim

Süper Lig’in 4. haftasında konuk ettiği Demir Grup Sivasspor ile 1-1 berabere kalan Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, oyuncular arasında kopukluk yaşadıklarını söyledi.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

Portekizli teknik adam, Ülker Stadı’nda oynanan maçın ardından düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maçta iyi mücadele ettiklerini belirten Pereira, şunları söyledi: “Bu maçta her şeyden biraz oldu. Takım ruhu, koşmak, mücadele bizim elimizdeydi. Ancak eksik olan şeyler de vardı. Oyuncularımız arasındaki bağ biraz eksikti. Takıma yeni gelenler vardı, onlar da vardı. milli takımdan dönüş. Bağlantıyı yakalamak kolay olmadı. Takım ruhu iyiydi. “Çok koştuk. Bazı davranışlarımız eksikti. Oyun sürekli durdu ve ritim düştü. Skordan değil, takımın ruhundan memnunum. Bugün hatalarımızı düzeltmemiz gerekiyor.” ifadeleri kullandı.

Vitor Pereira, Marcel Tisserand ve İrfan Can Kahveci’nin sakatlıkları ve maça devam edemeyecekleri ile ilgili şunları söyledi:

Dramatik yaralarımız oldu. Serdar Dursun ve Pelkas omuzlarından yaralandı. Kas sakatlığı olan oyuncularımız da var. Yoğun ve baskılı bir oyun oynamak istiyoruz. Oyuncuların bu hıza alışması gerekiyor. Bazı oyuncuların bunu hissetmesi normaldir. Milli takımlar da bizi etkiliyor. Tisserand’ın alt kası kasıldı. Serdar’ın burnu kırılmıştı muhtemelen. Bu sakatlıkların antrenman ve maç temposu ile ilgili olmadığını düşünüyorum.

Fenerbahçe’ye Sivas gezisi! 1-1

“DIŞ KURALLARA KARŞI DEĞİLİM”

Pereira, maçın ikinci yarısında Osayi-Samuel, Serdar Aziz ve İrfan Can Kahveci’nin aynı anda sakatlanmasıyla yedek kulübesinde yaşananlar hakkında, “O an gerçekten çok şey oldu. 3 oyuncu sakatlık nedeniyle sakat kaldı. Bir yandan sahadaki Türk sayısını hesaplamak zorunda kaldık. Kararsızdık. Maçı son durdurmak hakkımızdı. Serdar oyundan çıksaydı 2 değişiklik yapmamız gerekecekti. Her şeyden birazcık oldu. Garip bir maçtı.” görüş bildirdi.

Fenerbahçe’den Rıdvan Dilmen’den sözler: Şampiyonluk 3-4-3 ile gelmiyor

Süper Lig’de uygulanan yabancı kuralına ilişkin görüşlerini de aktaran Portekizli teknik adam, “Türkiye’de yabancı yönetimine karşı değilim. Bence genç Türk oyuncular değerlendirilmeli. Oyuncunun kapasitesini bulduktan sonra ona güveniyorum. Hangi milletten olduğunun bir önemi yok.” dedi.

Rıza Çalımbay: İlk defa görüyorum

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK