Vitor Pereira-Mesut Özil gerçeği ortaya çıktı

Vitor Pereira-Mesut Özil gerçeği ortaya çıktı

81
0
PAYLAŞ

İşte Mesut Özil oyundan kaldırıldı!

Milliyet

Sivasspor maçının 59. dakikasında kenara alınan Mesut Özil, tamamen bilimsel verilerle sahadan uzaklaştırıldı. Yıldız’ın ölçümlerinin ardından yaralanma ihtimali göz ardı edilmedi ve risk alınmadı.

Fenerbahçe’de 1-1 biten Sivasspor maçının 59. dakikasında Mesut Özil’in kenara çekilmesinin ardında bilimsel veriler yatıyor. bilimsel veriler yalan. Vitor Pereira ve ekibi, göreve geldiklerinden beri futbolcularının tüm detaylarıyla ilgileniyor.

Sezon başında sakatlıkların artması nedeniyle incelemelerini artıran Pereira ve teknik heyet, oyuncuların sakatlık risklerini hesaplıyor. Bu veriler, Mesut Özil’in Sivasspor maçı bitimine yarım saat kala ortaya çıkmasının nedeni oldu. Özil sakatlık riski nedeniyle sahadan uzaklaştırıldı. Tecrübeli futbolcunun ölçümlerde 60. dakikadan sonra sahada kalması risk teşkil etmektedir.

Bu sürelerin hafta hafta hatta günden güne uzayacağı ve kısa sürede 90 dakika düzeyine ulaşacağı belirtiliyor. Ancak mevcut ölçümlere göre 60 dakika sonra riskli kabul ediliyor. Çünkü Fenerbahçe’nin yoğun bir fikstürü var. Avrupa Ligi’nde yarın E.Frankfurt deplasmanda ve 19 Eylül Pazar günü ligde Başakşehir maçı var.

Bu nedenle Mesut Özil’in sakatlanma olasılığını sıfıra indirmek isteyen teknik ekip, Sivasspor maçında bilimsel bir değişiklik yaptı.

yakın takip

Bu sadece Mesut Özil ile sınırlı değil. Takımdaki tüm oyuncular ölçülür ve dakikaları fiziksel güç ve kas kuvvetine göre hesaplanır. Bir oyuncunun kaç dakika oynayabileceği ve sakatlık riskinin hangi dakikadan sonra başladığı Vitor Pereira ve ekibi tarafından yakından takip ediliyor.

Atilla Szalai örneği

Kadıköy’de oynanan Sivasspor maçına yedek olarak başlayan Attila Szalai’de de benzer bir yöntem izlendi. Macar milli takımı için 3 maça çıkan Szalai riske atılmadı. Macar savunma oyuncusunun milli takım kampındaki durumu, seyahatleri, antrenmanları ve maçları takip edildi. Sonra yorgun olabileceği hesaplandı. Avrupa Ligi’ndeki E.Frankfurt maçına bakıldığında risk alınmadı ve yedek oyuncu başladı. Ancak Marcel Tisserand’ın sakatlandığı 23. dakikada Szalai şanssızdı.

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK