Vitor Pereira için skor değil oyun önemli

Vitor Pereira için skor değil oyun önemli

93
0
PAYLAŞ

Vitor Pereira: 'Böyle dövüşüyorsun'

Fanatik

Fenerbahçe’de Portekizli teknik adam Vitor Pereira, Sivas beraberliği sonrası üzülen öğrencilerinin elini sıkarak bitiş düdüğüne kadar mücadele eden öğrencilerine moral verdi: “Tabii ki her maçta hedefimiz kazanmak ama olacak. hedefe giden yolda puan kaybı olur bunlar sorun değil sadece böyle dövüşür müsün??

Fenerbahçe sezona 5 resmi maçın tamamını kazanarak başladı. Vitor Pereira’nın öğrencileri ligde 1-1 berabere kaldıkları Sivasspor karşısında ilk puan kayıplarını yaşadılar. Dövüşten sonra oyuncular soyunma odasında kazanamadıkları için üzgündü. Portekizli teknik direktör hemen devreye girdi ve oyuncularına moral verdi.

Pereira önce tüm oyuncularını tek tek el sıkışarak tebrik etti. Ardından 53 yaşındaki teknik direktör bir konuşma yaparak, “Hırslı ve son dakikaya kadar pes etmeyen bir takım gördüm. Bunda bir problem yok. Hep böyle savaştığın sürece. Taraftarın bizden en büyük beklentisi bu. Şimdi çalışmalarımıza aynı şekilde devam edeceğiz ve Frankfurt maçına hazırlanacağız” dedi.

Altay’a özel destek

Vitor Pereira’nın soyunma odasında özel ilgi gösterdiği bir isim de vardı: Topu kaybettikten sonra penaltı alan Altay Bayındır…

Portekizli teknik adam, genç file bekçisine yaptığı ayrı bir konuşmada, “Cesaretiniz kırılmasın. Şimdiye kadar yaptığınız kurtarışlar sayesinde bu takım için çok maç kazandınız. Hepimiz puan kaybettik, bu sizin suçunuz değil. “dedi. Diğer futbolcular da Pereira’nın bu sözlerini doğrulayarak Altay’a destek verdi. Oyuncular ayrıca Sivassporlu meslektaşlarının sürekli yerde yattığını ve maçı soğutmanın kendilerini olumsuz etkilediğini belirtti. Son olarak oyuncular, antrenörlerine çok çalışmaya devam edeceklerinin ve Frankfurt karşısında aldıkları galibiyetle yeniden yükseleceklerinin sözünü verdi.

(Fanatik)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK