Türkiye, Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı

Türkiye, Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı

70
0
PAYLAŞ

Türkiye, Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı

AA

Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’den oluşan Klasik Yay Karışık Milli Takım, Japonya’yı yenerek bronz madalya kazandı.

ABD’de düzenlenen Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’den oluşan Klasik Yay Karışık Milli Takım, Japonya’yı 6-2 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Yankton şehrinin ev sahipliği yaptığı 2021 yılının son açık hava etkinliği olan organizasyonda Klasik Bahar Karma Milli Takımı, Takaharu Furukawa ve Miki Nakamura’dan oluşan Japonya Milli Takımı ile karşı karşıya geldi.

Rakiplerini 6-2 mağlup eden Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’ün oluşturduğu Klasik Yay Karışık Milli Takım bronz madalyanın sahibi oldu.

BAKAN KASAPOĞLU’DAN TEBRİKLER

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ABD’de düzenlenen Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda Japonya’yı 6-2 yenerek bronz madalya kazanan Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’den oluşan Klasik Yay Karma Milli Takımı’nı tebrik etti.

Kasapoğlu mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

Yankton’da düzenlenen Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda üçüncü olan Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’den oluşan Klasik Yay Karışık Milli Takımı’nı yürekten kutluyorum. Milli sporcularımız Tokyo 2020 Olimpiyatları’ndaki başarılarının ardından Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda kazandıkları bronz madalya ile bizleri bir kez daha gururlandırdı. Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum. Hilal bayrağımızın dalgalandırılmasında emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ederim.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK