Türk takımlarının Devler Ligi hüsranı

Türk takımlarının Devler Ligi hüsranı

86
0
PAYLAŞ

Türk takımları Şampiyonlar Ligi'nde gülmüyor

Türk takımları Şampiyonlar Ligi’nde son 8 sezonda 47 maç oynadı, sadece 9 galibiyet aldı. 47 gol atıp 97 gol yedi. Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı son 43 maçın 42’sinde rakiplerinden daha az koştuğu dikkat çekiyor.

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nin ilk maçında evinde Borussia Dortmund’a 2-1 mağlup oldu ve futboluyla geleceğe umut verdi. Ancak Türk takımlarının Devler Ligi’ndeki hüsranı artarak devam ediyor.

Temsilcilerimiz bu önemli organizasyonda mücadele ettikleri son 8 sezonda 47 maç oynadı ve sadece 9 galibiyet elde etti. Buna rağmen takımlarımız sahadan 24 kez mağlubiyetle ayrıldı. 14 maç berabere bitti.

Galatasaray, söz konusu sezonların 5’inde, Beşiktaş ise 3 sezonda mücadele etti. Şampiyonlar Ligi’nde çıktığı son 47 maçta 47 gol atmayı başaran Türk takımları, gollerinde 97 gol kaydetti.

Öte yandan Şampiyonlar Ligi’nde sadece futbolda ve sonuçlarda değil, fiziksel olarak da rakibimize boyun eğiyoruz. Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı son 43 maçın 42’sinde rakiplerinden daha az koştuğu dikkat çekiyor.

(Takvim)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK