'Türk futbolunun kimyasına aykırı'

'Türk futbolunun kimyasına aykırı'

87
0
PAYLAŞ

Erol Bilecik: Türk futbolunun kimyasına aykırı

Fenerbahçe Kulübü Başkan Yardımcısı Erol Bilecik, sarı-lacivertli takımın enerjik ve çevik bir futbol sergilediğini ve bu kimyanın onları iyi yerlere getireceğini söyledi.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

Bilecik, Demir Grup Sivasspor ile Ülker Stadı’nda 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından basına açıklamalarda bulundu. “Öncelikle takıma ve özellikle taraftarımıza teşekkür ediyorum. İlk 20-30 dakika müthiş bir enerji ve hücumla oynayan bir takım vardı. Bu kimya bizi maçın sonunda çok daha iyi bir noktaya taşıyacak. Taraftarlar, kulüpler ve oyuncular olarak aynı kimya altında çok yükselen bir takımız. İş başındayız.” ifadeleri kullandı.

Konuk takım oyuncularının zaman geçirmek için yaptıkları hareketlere vurgu yapan Bilecik, şöyle devam etti:

Taraftarlar, kulüpler ve oyuncular olarak aynı kimya altında çok yüksek bir çalışmanın içindeyiz. İkinci yarının başında takım iyi bir imaja sahipken, Sivassporlu oyuncuların maçı alt üst eden ağır davranışlarını gördük. Bizim burada daha çok takıldığımız nokta, Türk hakemlerinin bu tür eylemlere izin vermemesidir. Maalesef bugün bunu defalarca izledik. Sivasspor’dan bir oyuncunun takım ne zaman hareketlense yerde uyumaya çalıştığını gördük. Bunlar Türk futbolunun kimyasına gerçekten aykırı. Dilerim bundan sonraki maçlarda böyle örnekler görmeyiz.

Bilecik, yeni transferlerin adaptasyon sürecinden sonra daha iyi bir görüntü sergileyeceğine inandığını belirtti. “Sahadaki ilk 11’imize baktığımızda çok sayıda yeni oyuncumuz vardı. Takımın biraz daha zamana ihtiyacı var. İdeal bir yapıya ulaşmak için takımın biraz daha çalışması gerekiyor. Biraz daha istiyorum. taraftarlarımızdan bu konuda sabır. Nihayet bugün ligin 4. haftası oldu.” değerlendirmesini yaptı.

Erol Bilecik, Fenerbahçe’nin şampiyonluk yarışı verdiği takımların yöneticilerinin yaptığı açıklamalara ilişkin bir soruya şu yanıtı vererek konuşmasını tamamladı:

Onları bağlarlar. Burada bir şey söylememize gerek yok. Her koyunun kendi bacağından asılması gerektiğini her zaman söyleriz. Kendi oyunumuzu eleştirmek zorundayız. Tüm yarışan takımların her şeyi buradan yapmalarını içtenlikle diliyorum.

Fenerbahçe’ye Sivas gezisi! 1-1

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK