'Troller bizi yıpratmaya çalışıyor'

'Troller bizi yıpratmaya çalışıyor'

111
0
PAYLAŞ

Ali Koç: Troller bizi yıpratmaya çalışıyor

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Medipol Başakşehir’in mağlubiyetinden sonra yaptığı açıklamada, “Bizde kötü bir şey yokken başladı bu kasıtlı bir olay. Bunu ilk kurşuna kadar takip etmek mümkün. Çoğunlukla troller ve yeni gelenlerin olduğunu görüyoruz. Açılan hesaplar Bizi yıpratmaya yönelik tribünlere doğru hamleler var.Fenerbahçe’de kötü giden bir grup var ve krizle birlikte kongre umutları var.Her olumsuz sonuçta bunlar çıkacak, pusuda birden fazla takım var. ” dedim.

Süper Lig’in 5. haftasında Medipol Başakşehir’e 2-0 yenilen Fenerbahçe, beklenmedik bir sonuç aldıklarını söyledi.

AA’da yer alan habere göre, Maçın ardından basına açıklama yapan Koç, rakiplerini tebrik etti, “Hak ettikleri bir galibiyet aldılar. Bir noktada şanssızlıkları tersine dönecekti, bizim başımıza geldi. Tebrikler. Beklenmedik bir sonuç ama bir yerde kötü bir maç oynayarak mağlup da olacaktık, bugün de oldu. Erken gelen böyle bir trafik kazasının bize iyi bir ders olacağını düşünüyorum.” ifadeleri kullandı.

Fenerbahçe’ye “dev” gezi! Maç sonucu: Medipol Başakşehir 2-0 Fenerbahçe

“YEPYENİ BİR GÜN YARIN BAŞLIYOR”

UEFA Avrupa Ligi’nde zor bir maç oynadıklarına dikkati çeken Ali Koç, şunları kaydetti: “Orada hem fiziksel hem de duygusal olarak çok fazla aşınma ve yıpranma oldu.” dedim.

Sarı-lacivertli kulüp başkanı, önlerinde zorlu mücadelelerin olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Özellikle Türk takımları arka arkaya maçlarda sıkı bir şekilde yaşayabiliyor. İyi oynamadık. Rakamlara baktığınızda maç sonuçları rakamlarla uyuşmuyor. Topa sahip olma, pas oranları, Gol ortası pozisyonları, kaleyi tutan şutlar… Yani etkili futbol oynamadık ve tüm rakamlar lehimize. “Panik yapmaya gerek yok. Takıma çok inanıyorum. Doğru yolda ve teknik direktörümüzde olduğumuza inanıyorum. Biraz önce arkadaşlarımla soyunma odasında aşağıdaydım. Bu gece yatacaklar, maçı akıllarında yaşayacaklar, yarın yepyeni bir gün başlıyor. Perşembe.” Bugünkü GZT Giresunspor maçına odaklanacağız.” dedi.

Vitor Pereira: Başkan soyunma odasına geldi, durumun farkında

“BU KADAR OYUN DURMAZ”

Ligde oyunu yavaşlatacak hamleleri eleştiren Başkan Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

Mücadele eden, mücadele eden, formanın hakkını sonuna kadar, alın terinin son damlasına kadar verecek, sopayı taşımanın bilincinde olan futbolculardan bir takım oluşturacağımızı söyledik. Şu ana kadar gördüğüm ve arzu ettiğim noktaya kısa sürede ulaştık. Umarım bunu güçlendirmeye devam edebiliriz. Bugün biraz oldu, Antalyaspor maçında çok oldu, Sivasspor maçında çok oldu. Federasyonumuz, MHK ve Kulüpler Birliği Vakfımız tüm kulüpler adına sesini yükseltmelidir. Bu kadar oyun bitmiyor. Oyunu yavaşlatma ve zaman geçirme hareketlerinin bu kadar kolay yapıldığı tek lig biziz herhalde. İstatistikleri tam olarak bilmiyorum. En eski lige sahibiz. Ancak en az topun oynandığı ve topun oyunda en az kaldığı liglerden biriyiz. Hakemler buna izin vermemelidir. Sadece bu maçla ilgili bir şikayet değil. Top toplayan küçük çocuklara bile rakibin topunu yavaş yavaş oyuna sokmayı öğreten bir kültür var. Yani bu yaşta çocuklara bile hile yapmayı öğreten bir kültürde yaşıyoruz. Size yalvarıyorum, kulüpler olarak sesimizi yükseltmeliyiz. Federasyon bu konuya ağırlık vermeli ve MHK da oyunun akışını sağlamak için hakemlere eğitim vermelidir. Frankfurt maçında mükemmel bir hakem yönetimi izledik. Oyun ne kadar akıcıydı? Evet VAR’dan aldığımız ceza iptal edilmeliydi, tekrarlanması gerektiğini düşünebilirsiniz ama bu VAR’dan bir karar. Üç hakemin oyunu ne kadar iyi yönettiğini gördük. Onları da kaçırmamalıyız. Sivasspor maçında maç 45 dakika oynandı. Arkadaşlar saatlerce maçı izlediler, 12 dakika ara verdiler ve 7 dakika uzatma verdiler. Maçın durmaması için hakemlerin müdahale etmemesi ve karta kart vermesi gerekmektedir. Dursa bile bu süreyi fazla mesaiye eklemeleri gerekiyor. Bu, hızlı oynayan tüm büyük takımların dezavantajıdır. Futbolun marka değerine zarar veren bir olgu.

Fraport TAV Antalyaspor-Beşiktaş maçında görev yapan hakem Ali Şansalan’ın bu maçta VAR hakemi olmasıyla ilgili konuşan Koç, şunları kaydetti: “Federasyon yöneticisiyle de görüştük. Anlayamadığını da ifade etti. Federasyonla ne konuşursak konuşalım ‘haklısınız’ dedi. Diyorlar ama değişen bir şey yok.İşe çok basit bir mantıkla yaklaşıyoruz.Bugün hakemlik olmadı, onun için çok daha rahatız.Dün bir maç 19-21 saat arasında 10 kilometreden fazla koştu, bilmiyorum. hakem gece mi gündüz mü geldi ama bu doğal. Herkesi yoracağı için hakemlerde de yorgunluk yaratıyor.Yorgunluk karar reflekslerini ve odaklanmayı etkileyebilir.’Ne gerek vardı?’ Özellikle saha hakemleri ile VAR hakemleri ayrı olsun derim. Federasyon bu sezona yetişemese bile mutlaka bir plan yapıp gelecek sezona yetiştirmeli” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Fenerbahçe’de kriz ortamı yaratanların ve kongre beklentisi olanların olduğunu iddia eden Koç, sosyal medya üzerinden futbolcular üzerindeki baskıya ilişkin bir soruyu yanıtladı, “Hiçbir şey kötü değilken başladı. Bu kasıtlı bir olay. Buraya girdiğinizde çoğunlukla trol hesapların olduğunu görüyorsunuz. Bu tamamen tribünlere yönelik, bizi yıpratmaya, gerçekten Fenerbahçe’yi kötü duruma düşürmeye yönelik 5- 6 ay sonra kriz ortamı ve kongre ortamı yaratılıyor. “Umut eden bir ekip var. Dolayısıyla bu her olumsuz sonuçta ortaya çıkacaktır. Sivasspor maçından sonra gördük, pusuya yatmış bir takım var. Bunlar birden fazla takım. Biri zaten seçimden önce ne yapmak istediğini anlatmıştı ama Fenerbahçeli olduğunu söyleyerek “Ben Fenerbahçe’yim. Onu şekillendirenler gerçekten Fenerbahçe olamaz” dedi. şeklinde cevap verdi.

Göksel Gümüşdağ: 3-4 hafta sonra karar vermeyeceğiz

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK