TFF'den Ampute Milli Takımı'na ödül

TFF'den Ampute Milli Takımı'na ödül

85
0
PAYLAŞ

TFF'den Ampute Milli Takım'a ödül

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, 2021 EAFF Avrupa Ampute Şampiyonası’nda birinci olan milli takıma başarı ödülü verilmesine karar verdi.

TFF’den yapılan açıklamaya göre, Nihat Özdemir başkanlığında toplanan yönetim kurulu, Polonya’nın Krakow kentinde düzenlenen organizasyonda şampiyon olan Ampute Milli Takımı’na 1,5 milyon TL’lik özel ödül verilmesine karar verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu’ndan sorumlu yönetim kurulu üyesi İsmail Erdem, şunları kaydetti: “2017 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen Avrupa şampiyonasının ardından aynı başarıyı ikinci kez Polonya’da tekrarlayan ve bizleri gururlandıran vatandaşlarımızın başarısı, ülkemizin dört bir yanında büyük bir coşkuyla karşılandı. TFF olarak ödüllendirmeye karar verdik. 2006 yılından bu yana stratejik işbirlikleri ile desteklediğimiz Ampute Milli Takımımız. 2022 yılında ülkemizde düzenlenecek Dünya Ampute Futbol Şampiyonası’na en iyi şekilde hazırlanarak kupayı kazanacağımıza inanıyorum.” ifadeleri kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK