'Terim'e teklif gelirse izin vermeyiz'

'Terim'e teklif gelirse izin vermeyiz'

62
0
PAYLAŞ

Burak Elmas: Fatih Terim'in milli takımdan teklif almasına izin vermeyeceğiz

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, Fatih Terim’in A Milli Futbol Takımı’na çağrılması halinde buna izin vermeyeceklerini söyledi.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

Süper Lig’de Trabzonspor ile karşılaşacakları maç için Trabzon’a gelen Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, Trabzon Havalimanı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Teknik direktör Fatih Terim’in desteğiyle yeni bir takım kurulduğunu belirten Elmas, takımla birlikte olmak için Trabzon’a geldiğini belirtti.

Şenol Güneş’in milli takımdan ayrılmasının ardından Elmas’a Fatih Terim’e teklif gelip gelmediği soruldu. “Bizim burada görüşümüz çok net. Biz zaten teknik direktörümüzle birlikte uzun vadeli bir plan yaptık. Galatasaray’ın geleceğini etkileyecek bir takım kuruyoruz. Dolayısıyla böyle bir şeye asla taraf olmayacağız ve olacağız. izin vermeyin. Hocamızın böyle bir teklifi kabul edeceğini sanmıyorum.” dedim.

Cezası nedeniyle maçı izleyemediği sorulan Elmas, şunları söyledi:

Bununla ilgili gerekli yorumları yaptık. Şimdi konu kanuna yansıdı. Gerekli suç duyurularını yaptık. Davamızı hukuka, adalete güvenerek takip etmeye devam edeceğiz. Cezalı olmamıza rağmen bu bizim takımımızla birlikte olmamıza engel olmayacak. Bundan sonra ceza süremiz boyunca deplasman maçlarında takımımızla birlikte olmaya devam edeceğim. Umuyoruz ki Türk futbolu, dilediğimiz gibi, her şeye ve herkese eşit mesafede, kısa sürede adil ve dürüst yönetim şartlarına kavuşacaktır. Bunun için Galatasaray olarak mücadelemize devam edeceğiz.

Trabzonspor maçını kazanmak istediklerini kaydeden Elmas, şöyle devam etti:

İyi maçlar. Elbette herkes kazanmak ister. Bana kalsa kazandığımız bir maç olmasını isterdim ama çok hızlı başladığımız bir maçtı. Maalesef Türk futbolu, Avrupa’da son periyotta aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle ikinci olan 3 eleme turu oynuyor. Önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi’nde büyük ihtimalle şampiyon olan kulüp 2 ön eleme turu oynayacak. Hızlı bir giriş yaptık ama bu sefer transferlerimizi yaptık. Bu transferleri farklı stratejilerle gerçekleştirdik. Oyuncularımız birlikte yeterince oynayamadı ama aldığımız oyuncuların kalitesinden memnunuz. Sahada gördüklerimizden de memnunuz. Çok ciddi bir iş. Bugün umarım oyuncularımız takım olarak birlikte hareket eder ve sahada savaşır, umarım galibiyetle biter ama en azından hepimizin istediği bu.

Elmas, Trabzon’un Galatasaray ile iyi ilişkileri olan bir şehir olduğunu söyledi. “Zaman zaman bunu farklı şekillerde bozmaya çalışanlar oldu ama biz Galatasaray olarak Trabzonspor ile oturup maçı izledik. Bu yüzden eskisi gibi dostluğumuzu güzel bir dostluğa dönüştürmek ve birlikte yürümek istiyoruz. Ahmet Ağaoğlu ile de çok yakın ve güzel ilişkilerimiz var.İnşallah her iki takıma da Türk futboluna yakışır bir mücadele olur.Bu arada Ağaoğlu’nun kızı trafik kazası geçirdi.Onu aradım hayırlı olsun. Trabzon camiasına hayırlı olsun.” dedi.

Elmas ligi değerlendirdi, “Her takım güçlenmek için bazı hamleler yapıyor. Bunların sonuçlarını lig sonunda göreceğiz. Bir yıllık planlar değil uzun vadeli planlar sonucu hamleler yapıyoruz. Diğer takımlara da saygı duyuyoruz. Bu yatırımların sonuçlarını göreceğiz. Yaptığımız her yatırım Galatasaray’ın uzun vadeli finansal sağlığıdır. “Sürdürülebilirliği ve sürdürülebilirliği düşünüyoruz ve bir hikaye oluşturmaya çalışıyoruz. Diğer takımların stratejilerine saygı duyuyoruz ve sonucu sahada göreceğiz.” konuşmasını bitirdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK