Taraftarlar ikiye bölündü! Rezan Epözdemir haklı mı?

Taraftarlar ikiye bölündü! Rezan Epözdemir haklı mı?

54
0
PAYLAŞ

Taraftar ikiye bölündü!  Rezan Epözdemir haklı mı?

Galatasaray Başkan Vekilliği görevinden istifa ettiğini belirten Rezan Epözdemir, yönetim kurulundaki görevine devam ettiğini açıkladı. “Türk futbolunda sorun adalettir” diyen Rezan Epözdemir, “İstifa etmemin en önemli nedenlerinden biri Galatasaray’a yapılan sistematik haksızlıklar karşısında tepki verip gerekeni yapmamış olmamdır” dedi. ifadeleri kullandı. Öte yandan Rezan Epözdemir’in ?? Galatasaray ve Fenerbahçe arkadaş olamaz mı?? Sözleri basın toplantısına damgasını vurdu.

Galatasaray’da Sportif AŞ’den istifa eden Rezan Epözdemir, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Rezan Epözdemir’in “Galatasaray ve Fenerbahçe dost olamaz” açıklaması, “İstifamın en önemli sebeplerinden biri Galatasaray’a yapılan sistematik haksızlıklar karşısında gerekli tepki ve hareketsizliğin en önemli sebeplerinden biri olmasıdır. “

Rezan Epözdemir’in açıklamaları şöyle:

“Türk futbolunun en önemli sorunu adalet sorunudur. Galatasaray’ın maruz kaldığı sistematik ve kategorik haksızlıklar karşısında tek başıma kalsam da dilim döndüğünde Galatasaray’ı savunmaya çalıştım. İki tüzel kişilik var. Galatasaray AŞ ve dernek.Tüm futbol operasyonları yürütülüyor ve muhatap TFF’dir.Galatasaray Sportif AŞ’dir.Yapacağım açıklamalar bundan sonra Sportif AŞ ile ilgilidir.

Sportif AŞ’den ayrılmamın nedenleri var. Elimizden geldiğince çok sevdiğimiz Galatasaray’ı yıpratmamak için yüzeysel anlatmaya çalışacağım. Galatasaray’ın zarar görmemesi için olağanüstü bir çaba göstermemiz gerekiyor.

“EN ÖNEMLİ TALEP NEDENİM…”

Futbol takımımızda her maçta daha fazla hakem hatası oluyor. İstifamın en önemli sebeplerinden biri Galatasaray’a yapılan sistematik haksızlıklara karşı tepki verip önlem almamış olmamdır.

“YÖNETİMDE BAŞBAKAN’DAN FARKLI GÖRÜNÜYORUZ”

Sayın Başkan çok demokratik bir insandır. Herkesi dinlerler. Her maçtan sonra gerekli tepkinin verilmesini istedim. Bir tavır almalısın dedim. Bir tavır alınmadığına dair bir algı var dedim. Her seferinde dinledi ama biz ona yöntem olarak farklı bakıyoruz.

“FİKİRLERİMİN KABUL EDİLMEDİĞİNİ GÖRDÜM”

Biz görüş ve önerilerimizi dile getiriyoruz ama kararı başkan veriyor. Tarihe not düşmek için görüşlerimizi ifade ederiz. Bunu 3 ay boyunca her seferinde başkana söyledim. Geldiğimiz noktada görüş ve endişelerimi aktarmış olmama rağmen Sayın Başkan beni demokratik bir şekilde dinledi ancak görüşlerimin kabul edilmediğini anladım.

Galatasaray’ın bir sözcüsü vardır ve bu tüzel kişiliği bağlar. Bana sorulan soruda şahsi fikrimi ilettim. O gün başkana istifamı verdim ama başkan kabul etmedi, Galatasaray’a hizmet etmemi söyledi.

“GALATASARAY SPOR KULÜPLERİ DERNEĞİ’NDEKİ GÖREVİMDEN İSTİFA DEĞİLİM”

Galatasaray’ın devam eden 1216 davası bulunuyor. Ada davası var, çok önemli. Devam eden yasal sorunları var. Gündemde terk edilmeyi bekleyen projeler var. Sayın Başkan nazik bir açıklama yaptı. Aynı duyguları paylaşıyorum. Onur duydum. ben de paylaşıyorum. Galatasaray genel kurulunun iradesine saygısızlık etmemek adına, bu değerleri orada temsil etmek ve içeriye tarihe not düşmek adına bu karar mekanizmasına yardımcı olmak istiyorum. Galatasaray’dan gelen tepkiler bu yönde. Genel kurul tarafından verilen bir görev vardır. Galatasaray Spor Kulübü Derneği’ndeki görevimden istifa etmiyorum. Ben atanmadım, seçildim. Bizim sorumluluğumuz Galatasaray genel kuruluna karşıdır.

Sportif AŞ’den istifa ettim. Futbol Sportif AŞ’ye bağlıdır. TFF’nin muhatabı Sportif AŞ’dir. Galatasaray Sportif AŞ’ye atandım. Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildim. Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu’ndaki hiçbir görevimden istifa etmiyorum. Sportif AŞ’deki görevimden istifa ettim. Dernekten istifa etmedim. Seçilmiş olduğumuz bir işe saygısızlık etmiyorum.

“CUMHURBAŞKANINA ‘EROL BİLECİK CEVAP VERECEĞİNİ SÖYLEDİM, KABUL ETMEDİ”

Sayın Erol Bilecik’in çok uygunsuz, kabul edilemez ve kışkırtıcı açıklamaları oldu. Kadına yönelik şiddete karşı tüm Türkiye’ye önemli bir mesaj veriyorduk. Orada bir cevap verilmesi gerekiyordu. Bunu Sayın Başkan’a anlattım. Ancak görüşlerim kabul görmedi.

“EROL BİLECİK BENİ 5 KEZ ARDI”

Erol Bilecik bey beni 5 defa aradı. Mesajlar gönderdi. Bunun ayıp bir mesaj olduğunu, hukuken ve fiili olarak kabul edemeyeceğimizi, özür dilemeden toplum içinde buluşmayacağımızı söyledim. Bu mesaj birçok gazetede yer aldı.

Hüsnü Güreli bey beni aradı. Erol Bilecik’in beni aramak istediğini söyledi. Onu kırmamam gerektiğini söyledi. Bilecik Bey özür dilemedikçe görüşmeyeceğimizi tekrar ilettim. Bu istekleri reddettim.

Galatasaray ve Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarıdır. Bir araya geldiklerinde Türk futbolunun tüm sorunlarını çözebilirler.

“GALATASARAY VE FENERBAHÇE ARKADAŞ OLAMAZ”

Galatasaray ve Fenerbahçe dost olamaz. Bu hayatın akışına aykırı. Azami nezaket iyidir, ama arkadaşlık hayatın akışına aykırıdır. Bu şekilde hareketler yanlıştır. Bunu Başkan’a defalarca söyledim. görevimi yerine getirdim. yardımcı olmaya çalıştım. Daha önce tüm mekanizmaları tüketmeye çalıştım.

“CUMHURBAŞKANI İLE FARKLARI TANIMLADI”

Sayın Başkan ile derin görüş ayrılıkları var. Galatasaraylı olma kültürünün yanı sıra kulübe yazılı bir istifa dilekçesi de gönderdim. Galatasaray Sportif AŞ’deki başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyeliği görevimden istifa ettiğimi açıkladım.

Sportif AŞ’de görüşlerim dikkate alınmadan ve değer verilmedikten sonra orada olmamızın bir anlamı yok. Aksi takdirde öz saygımızı kaybederiz.

Son 3 günde 3 eski başkanımız aradı. Çok güzel şeyler söylediler. Eski yönetim kurulu üyelerimiz aradı. Yüzlerce Galatasaray taraftarı aradı. Sosyal medyada TT olduk. Olağanüstü destek verdiler. 6 aylık mücadelemiz meyvesini verdi. Bu çok değerli.

Biz buradan kimlik bulan insanlar değiliz. Galatasaray’ın başkan yardımcısı, genel sekreter ya da başkan yardımcısı olmanız fark etmez. Önemli olan Galatasaray’ın değerlerini yansıtan bir vasiyetname koyup koymadığınızdır. Bu pozisyonlar geçicidir.

“3 ESKİ GALATASARAY CUMHURBAŞKANI KALMAMI SÖYLEDİ”

Binlerce kişi sosyal medyada tweet attı. TT attılar. Olağanüstü bir destek oldu. Galatasaray’ın 3 eski başkanı kalmamı istedi. Eski yönetim kurulu üyeleri, başkan yardımcıları ve üyelerden telefonlar aldık. Ada gibi kronik bir sorunu çözdük. Bu süreçlerin başarısız olmasını istemiyorum.

“BURAK PIRLANTA İSTİFA ETMEDİĞİNİ SÖYLEMEDİ”

Sayın Burak Elmas istifamı önermedi. Köksal Ünlü’nün yaptıkları tarih yazacak. Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikte olan ilk kişidir.

Galatasaray taraftarının hassasiyetini anlıyorum. makul ve haklı buluyorum. 3 ay boyunca görüşlerimi aktardım. Maçlardan sonra beni dinledi. Bir irade, sağlam bir duruş sergileme konusundaki hassasiyetimi anlattım. Sayın Başkan büyük resmi görmeye çalışıyor. Galatasaray’ın devam eden projeleri var. Başarısız olmamalılar. Galatasaray’ın vergi borcu var. Mahkemede Başkan’dan sert mesajlar geldi. Yayın haklarıyla, TFF’nin adaletsizlikleri ve yöneticileriyle ilgili. Bunlar 3 sert ve önemli mesajdı. Galatasaray taraftarı rahat olsun. Bu konuda bir bakış açısı sunulacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanı ne benim ne de Köksal Ünlü’nün istifa etmesini istemedi. Resmi açıklamada aksini düşünmeniz normal olmaz.

“AİLEMİ VE ÇOCUKLARIMI 6 AYDIR GÖRMÜYORUM”

Vicdanımın kabul etmediği Galatasaray’ın geleceği için olumsuz ve muhalif olmaya devam edeceğim. Sonuçta ben bir yönetim kurulu üyesiyim. Ne kadar etkili olacağını bilmiyorum. Olumlu şeyleri destekleyeceğim, Galatasaray için çalışacağım. 6 ay ofisime gitmedim. Ailemi, çocuklarımı görmedim. Gece geç saatlere kadar çalışıyoruz. Başkan görev verirse, olumlu bir şekilde yerine getirmeye çalışacağım.

Dün Remzi Sanver Bey haber sitesine bir açıklama gönderdi. O bizim kurumsal sözcümüzdür. Özetle böyle bir oylama yapılmadığını açıkladı. Bahsedilen konuların gerçekçi olmadığını belirtti. Dün Sayın Cumhurbaşkanı bir açıklama yaptı. Bay Rezan bana geldi ve gerekçelerinin saygın olduğunu söyledi. Galatasaray Başkanı’nın ve Galatasaray Resmi Sözcüsü’nün açıklamalarına saygı duymak zorundayız.

“SİVASSPOR CUMHURBAŞKANI’NIN DİLİNİN SAKİN OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Sivas maçında Köksal Bey, Selim Bey ve ben vardık. Sayın Başkan vardı. Tepkisiz kalmamız mümkün değil. Televizyona gittim ve baktım. Böyle bir şey yok dedim. Ceza gelmeden önce. Başkanımızla içeride televizyon izledik. Muslera önce sakatlandı sonra gol attı. Orada da söyledik. Sivasspor Başkanı’nın dil sürçmesi olduğunu düşünüyorum. Onlar da paylaştı. Yanlışlıkla olduğunu söylediler. Tepkileri pekiştirmeye çalıştıklarını düşünüyorum.

“Unutulmaz BİR KAZANIM SÖYLEDİM, OLDU”

Yeni bir dil yaratmaya çalışıyorlar. Galatasaray Başkanı yüksek sesle konuşmaz, konuştuğunda etkili sonuçlar ortaya çıkar. Bizim bakış açımız bu, burayı gündelik kaygılarla yönetmiyoruz” dedi. Endişelerimin her gün olduğunu söyledi. Soruya sadece bir kez cevap verdim, ‘Haksız zafer’ dedim. Onlar oldu. Şirket Sözcüsü’ne ve Galatasaray Başkanı’na aykırı bir görüşte bulunamam.

Galatasaray’ın hak ve menfaatlerini araştıracağım. Kendi dilim döndükçe olumsuz gördüğüm şeylerle ilgili görüşlerimi paylaşacağım. Olumlu gördüğüm konularda desteğimi sunacağım. Aksi takdirde genel kurula ve taraftar iradesine saygısızlık olur.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK