Stefan Kuntz'un Türk yardımcısı belli oldu

Stefan Kuntz'un Türk yardımcısı belli oldu

159
0
PAYLAŞ

A Milli Takım'da Kuntz'un Türk yardımcısı

Milliyet

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi, yollarını ayırdığı ay-yıldızlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş’in yerine Stefan Kuntz’ın getirilmesine karar verdi. Alman antrenör, Türk antrenörle çalışacak.

A Milli Takımı’nın yeni teknik direktörü Stefan Kuntz oldu. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi, Şenol Güneş ile yollarını ayırmasının ardından Alman teknik adam için karar verdi.

Önceki gün İstanbul’da Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop ile görüşen ve prensipte anlaşmaya varan Alman teknik direktörün dosyası dün TFF Yönetimi’ne sunuldu. Bazı yöneticiler yerel bir teknik adamla devam etmek isterken, çoğunluk Kuntz’dan yana tavır aldı. Bunun üzerine ay-yıldızlı takımın Alman teknik direktöre emanet edilmesine karar verildi.

U21’den ayrılacak

Geleceğinin kendi takımıyla olduğu belirtilen Stefan Kuntz’un yanında bir Türk teknik direktör yer alacak. Bu ismin Tayfun Korkut olduğu belirtildi.

Almanya U21 Milli Takımı’nda görev yapan Stefan Kuntz’un Almanya Federasyonu ile bağlarını kopararak Türkiye’ye geleceği belirtildi. Üç yıllık sözleşme imzalaması beklenen 58 yaşındaki teknik adamın milli takımda yeni bir sistem geliştireceği de belirtildi.

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK