'Sergen Yalçın'ın bir özelliği var…'

'Sergen Yalçın'ın bir özelliği var…'

65
0
PAYLAŞ

Rıdvan Dilmen, Beşiktaş-Yeni Malatyaspor maçı için yorum yaptı: Sergen Yalçın'ın bir özelliği var...

Beşiktaş’ın Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’u 3-0 yendiği maçı ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen değerlendirdi. Dilmen, siyah beyazlılar için “Türkiye’nin forvet forvetinde en doğru transferi yapan kulüp Beşiktaş. Şimdi en iyisini buldular.” dedim.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

spor yorumcusu Rıdvan DilmenBeşiktaş’ın Öznur Kablo’yu 3-0 yendiği Yeni Malatyaspor TRT Sporyayınlanan “%100 Futbol” programı değerlendirdi.

Dilmen’in açıklamaları şöyle:

– “Dortmund maçı zor bir maç olacak. Beşiktaş geçen sezon ilk 13’e girdi. Bu sene alternatifli 20 kişilik bir kadro oluşturdular. Beşiktaş veda edebileceğimiz bir galibiyet aldı.”

– “Anadolu takımları güçleniyor dediğimde büyükler geri geliyor, Anadolu takımlarında düşüş görüyorum. Vodafone Park’a geldiğinizde ilk 10-15 dakikaya dikkat edin. Bunları evde göreceğiz. diğer büyük takımların maçları.”

– “Teixeira’nın hazır olmadığını söyledim, sadece yeteneğiyle gol attı. Bana göre Türkiye’nin forvetinin en doğru transferini yapan kulüp Beşiktaş. Şimdi en iyisini buldular. Çok atletik ve hazırlar. Oyuncular şevk ve arzuyla hiçbir problemin yok.”

– “Bunlar 8+ olduğu için Sergen Yalçın’ın rotasyonlara daha fazla odaklanması gerekiyor. Bugün Rıdvan’ı çok sevdim, başarılı buldum. Avrupa maçında N’Sakala’yı bekliyorum. bir sporcu rakibi.”

Beşiktaş taş gibi! 3-0

– “Tam 17 yıldır ‘Bu Necip ne yapıyor?’ deniyor. Bilic’ten Sergen Yalçın’a, Rıza Çalımbay’a herkes çalıyor, ‘Çok iyiydin Necip, çarşamba günü otur.’ arandı, hiçbir sorun çıkmadı.”

– “Beşiktaş ilk yarıda attığı gollerle çok rahat bir galibiyet aldı. 65-70’in ardından Sergen Hoca Dortmund’u düşünmeye başladı. Vida’nın Dortmund’a karşı oynayabileceğini düşünüyorum. İyileşse de Teixeira’nın oynamaması gerektiğini düşünüyorum. Oyuncuyu kaybedebilirsin.”

– “Bugün kalede Mert’i bekliyordum. Böyle oyuncular hazır tutulmalı. Mert gibi bir kaleciniz varsa kalede rotasyon olabilir.”

– “Sergen Yalçın’ın bir özelliği var, oyuncuyu uçaktan iner inmez oynuyor.”

İrfan Buz’dan maç sonu tepkisi: Penaltımız verilmedi

– “Batshuayi’yi boş boş gördünüz mü? Hep koşar, gol canavarı. O kadar tutkuyla oynuyor ki Sergen Yalçın gördü, bırakmıyor. 2 maçta en az 7 kez 3. golü kovaladı. Batshuayi Rotasyona kolay kolay kapılmaz. Hız önemli ama süreklilik de var.”

– “Sergen Yalçın’ın bugün beklerken düşünmeden atabileceği bir oyuncusu var. Geçen sene de olsa kolaysa oynayalım. Özellikle Bundesliga’dan bir takımla. Josef’in defansın önünde tek başına oynayacağını düşünüyorum. “

– “Pjanic ve Atiba yan yana oynayabilir. Hoca Dortmund’u izleyecek. Sağlıklı olsa bile Beşiktaş’ta forvet arkası dörtlüyle sahaya çıkmazdım. Tanıdığım Sergen Yalçın Dortmund’a gidecek. Bugünün felsefesiyle Dortmund’u yeneceğiz, düşüneceğiz. Takımda.”

Miralem Pjanic: Bu yıl çok başarılı olacağız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK