Sergen Yalçın sakatlıkların sebebini açıkladı

Sergen Yalçın sakatlıkların sebebini açıkladı

74
0
PAYLAŞ

Sergen Yalçın isyan etti!  'Neden daha önce olmadı?"'

Milliyet

Sergen Yalçın, sakatlıkları aşırı yüklenmeye bağlamakta zorlandı, ?? Daha önce 3. sezonumda böyle bir şey oldu mu? Geçen sene çifte kupa kazandık, aynı antrenman ve yükleme oldu. Sakatlıkların tek nedeni oyuncuların dinlenememesi mi?? ifadeleri kullandı.

Altay’ın deplasmanda tam 11 eksik olduğu Pjanic, Atiba, Oğuzhan ve Salih’i sakatlanarak kaybeden Beşiktaş’ta Teknik Direktör Sergen Yalçın adeta yaşananlara isyan etti. Maçtan sonra menajerler ve yardımcıları ile durumu değerlendiren siyah-beyazlı teknik adamın çarpıcı ifadeler kullandığı belirlendi.

Takımda art arda kas sakatlıklarına değinen Sergen Yalçın, “Maalesef kadroda çok yorgun oyuncularımızı dinlendirme fırsatı bulamıyorum. Çünkü onları dinlendirecek oyuncularımız yok. Onlar da sakatlık nedeniyle sakatlıklar yaşadı. İkinci yarıda neden Pjanic’i oyundan alıyorum? Sakat kalmasın diye dinlenebiliyor… Ama sonuçta Pjanic bile sakatlandı. Juventus’u görmüş olan Pjanic bile ve Barcelona’da yoğun maç temposuna rastladığı ve orada sakatlandığı öğrenildi” dedi.

Siyah-beyazlı teknik adam, sakatlıklar nedeniyle Ajax maçı kadrosunun şu an için net olmadığını söyledi.

Sergen Yalçın, gol dışında tüm bölgelerde sıkıntı yaşadıklarının altını çizerek, “Atiba da sakatlandı. Belki maçın başında sakatlıklar olabilir. Maalesef ligin en kritik oyuncularını dinlendirme şansımız olmadı. Bir sonraki milli tatile kadar bu sıkıntılarımız olacak gibi. Ama şunu unutmayalım, bunu unutmamalıyız. Buradan daha güçlü çıkacağız. Gelecek bizim için karanlık değil. Gerekçe olarak antrenman veya yükleme diyorlar. Takımla üçüncü sezonumda daha önce böyle bir şey oldu mu?Geçen sene çifte kupa kazandık.Yine aynı antrenman aynı yüktü.Bir şey söyleyemeyiz ama kas yaralanmalarının hepsi Oyuncuları dinlendirebilmek” diye bildirildi.

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK