'Remy 'sakatım' diyerek maça çıkmadı

'Remy 'sakatım' diyerek maça çıkmadı

112
0
PAYLAŞ

Bülent Uygun: "Remy 'yaralı' olduğu için oynamadı"

Süper Lig’in 6. haftasında Altay’a 2-1 mağlup olan Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Bülent Uygun, “Talihsiz ve talihsiz gollere yenik düştük. Bu bizim için üzücü. Kazanmak ve taraftar kazanmak istedik. mutlu.” dedim.

Maçın ardından düzenlediği basın toplantısında Uygun, kazanmaya çalıştıklarını ancak beklentileri karşılayamadıklarını belirtti.

Maç öncesi sakatlıkların takımı olumsuz etkilediğini vurgulayan Uygun, şunları kaydetti: “Remy, maçtan önce sahaları bahane ederek sakatlandığını söyledi. Son maçta 5 dakika oynadık. Joel’in sırtı kilitli olduğu için sistemi değiştirmek zorunda kaldık. Sahada 68 ile iyi bir Rizespor vardı. Yüzde olarak top, oyun adına mücadele ediyor. Talihsiz şanssız goller. “Yemek yiyerek mağlup olduk. Bu bizim için üzücü. Kazanmak ve taraftarları mutlu etmek istedik.” dedi.

Emeklerinin karşılığını alamadıklarına işaret eden Uygun, şunları kaydetti: “Çok iyi bir takımımız var. Futbolcu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Kaybeden taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Sabırlı olursak başarı gelir.” ifadeleri kullandı.

Altay kazandı, Rize karıştı

ÇAYKUR RİZESPOR’DA REMY KRİZİ

Bazı gerçeklerden bahsetmek gerektiğini kaydeden Uygun, şöyle devam etti:

Takımdan 19 kişi gitti, bazı oyuncular gitmek istedi. Remy gitmek istedi, ‘Bu paraları bulamıyorum.’ dedim. Döndün. ‘Dışarı çıkın’ dedik, olmadı, ‘Yaralıyım’ dedi. Kampta bazıları, ‘Öğretmen gider, Türkiye’de sistem böyle zaten’ dedi. dedim. Kısacası, 20 oyuncu kaldı. Liglerde oynamak istediğimiz oyuncular. Başkanımız elinden geldiğince oyuncu almaya çalıştı. Topladığımızda 11 transfer yaptık. Hepsi 15-20 Ağustos arasında takıma katıldı. Sumudica’ya 10 hafta sabrettik mi? Haftalardır başka bir öğretmene sabretmedik mi? Biraz sabır. Futbol oynamaya başladık.

Remy’nin tüm alacaklarının gitmesini istediğini belirten Uygun, yüksek bedelin ödenemeyeceğini söyledi.

Sosyal medyada yapılan küfürlerin yanlış olduğunu vurgulayan Uygun, bunu kabul etmediğini de sözlerine ekledi.

Son transfer Nathan Monzango’nun sakatlığının talihsizlik olduğunu kaydeden Uygun, tedavi sürecinin başladığını açıkladı.

İyi bir kadroya sahip olduklarının altını çizen Uygun, şunları kaydetti: “Sadece alınması gereken radikal kararları almamız gerekiyor. Onları da alacağız. İlerledikçe bazı kararlar alacağız. Altay takımını önceki maçlara göre oynamadık. Önemli eksikliklere rağmen iyi şeyler yaptık. . Şimdi çalışmak için biraz daha desteğe ihtiyacımız var.” dedi.

Mustafa Denizli: 6 haftada ligde iyi bir noktada olduğumuzu söyleyebiliriz

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK