Real Madrid, Barcelona ve Juventus şimdilik yırttı

Real Madrid, Barcelona ve Juventus şimdilik yırttı

54
0
PAYLAŞ

Real Madrid, Barcelona ve Juventus şimdilik yırttı

UEFA Temyiz Kurulu, Avrupa Süper Ligi projesini destekleyen Barcelona, ​​Juventus ve Real Madrid kulüplerine yönelik disiplin soruşturmalarını iptal etti.

UEFA’dan yapılan açıklamada, “UEFA’nın yasal çerçevesinin olası ihlali nedeniyle, sözde Süper Lig projesiyle ilgili olarak Barcelona, ​​Juventus ve Real Madrid hakkında başlatılan disiplin soruşturması, sanki davalar hiç olmamış gibi hükümsüz sayıldı. getirildi.” söylendi.

İngiltere’nin Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalya’nın Milan, Inter ve Juventus, İspanya’nın Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid kulüpleri, Nisan ayında ortak bir açıklama ile Avrupa Süper Ligi’ni kurmaya karar verdiklerini açıkladı. ilan etmişti. UEFA, FIFA, ülke federasyonları ve taraftarlarının yoğun tepkisinin ardından Barcelona, ​​Juventus ve Real Madrid dışındaki kulüpler de girişimden çekildiklerini açıkladı.

Girişimi desteklemeye devam eden kulüpler, konuyu yargıya taşıdı. 17. Madrid Ticaret Mahkemesi de Temmuz ayında UEFA tarafından Avrupa Süper Ligi’nin kurucu kulüpleri hakkında açılan disiplin soruşturmasının sonlandırılmasına, ceza ve kısıtlamaların iptaline karar verdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK