Önce dünya şampiyonluğu sonra olimpiyat altını

Önce dünya şampiyonluğu sonra olimpiyat altını

93
0
PAYLAŞ

Buse Naz Çakıroğlu'nun hedefi önce dünya şampiyonluğu sonra olimpiyat altınları

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda gümüş madalya kazanan milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, 2024 Paris Olimpiyatları’ndan altın madalya ile dönmek için gece gündüz çok çalışacağını söyledi.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda bayanlar 51 kiloda gümüş madalya kazanan milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, antrenörü Nazım Yiğit ve Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’ü ziyaret etti.

Ziyaret sırasında konuşan Çakıroğlu, olimpiyatlardan önce memleketi Trabzon’daki Türkçe Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde kamp kurduğunu ve herkesin kendisine çok yardımcı olduğunu ifade etti. ” dedim.

İLK DÜNYA ŞAMPİYONASI SONRA OLİMPİK ALTIN

Hedeflerinden bahseden Çakıroğlu, “Önce İstanbul’da yapılması planlanan dünya şampiyonasında Türk bayrağını diktirmek istiyorum. Ardından 2024 Paris Olimpiyatları var. Gerekirse çok çalışacağım, gece gündüz oradan altın madalya ile dönmek ve başarılı olacağım.” dedi.

Çakıroğlu, uluslararası turnuvalardaki tüm sporcuların amacının İstiklal Marşı’nı dinleyebilmek olduğunu, bunu defalarca başarmasına rağmen Tokyo Olimpiyatları’nın final maçında bu fırsatı kaçırdığını belirterek, kendisine ve kendisine inandığını ve sonraki yarışmalarda zirvede olmak için çok çalışacağını söyledi.

Çakıroğlu, genç sporculara da tavsiyelerde bulunarak, gençlerin kendilerine güvenmeleri, çok çalışmaları, hedef ve hayallerinin peşinden gitmeleri gerektiğini kaydetti.

Antrenör Nazım Yiğit, Buse Naz’ın çok yetenekli, disiplinli ve çalışkan bir sporcu olduğunu ve gelecekte büyük başarılara imza atacağına inandığını belirtti.

İl Müdürü Öztürk ise Buse Naz’ın değer verdikleri ve takdir ettikleri özel bir sporcu olduğunu vurgulayarak, Trabzonlu boksörün başarısının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK