Önce altın madalya şimdi de dünya üçüncülüğü

Önce altın madalya şimdi de dünya üçüncülüğü

82
0
PAYLAŞ

Milli atlet Derin Toparlak'tan önce altın madalya kazanan dünya üçüncüsü oldu.

Milli atlet Derin Toparlak, CMAS Paletli Yüzme Dünya Açık Su Şampiyonası’nda altın madalyanın ardından bu kez dünya üçüncüsü oldu.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’ndan (TSSF) yapılan açıklamaya göre, Kolombiya’nın Santa Marta kentinde düzenlenen organizasyonda Türkiye’yi temsil eden paletli yüzücü milli takım sporcusu Derin Toparlak 1000 metre suda bronz madalya kazandı.

Derin Toparlak, 5 bin metre su üstü yarışında da dünya şampiyonası başarısını elde etti. Finnswimming Milli Takım Antrenörü Canberk Babaoğlu ile birlikte Türkiye’yi Kolombiya’da başarıyla temsil eden Derin, altın madalya ile Türkiye’ye paletli yüzme açık su yarışlarında ilk dünya şampiyonluğunu da getirdi.

– MİLLİ SPORCU DERİN TOPALLAK’IN BAŞARI TABLOSU

Milli atlet Derin Toparlak, su üstünde 6.000 metre açık su kategorisinde Avrupa şampiyonu olarak 2019 yılında Türkiye’nin paletli yüzmede ilk uluslararası başarısını elde etti.

Aynı yarışmada 1500 metre su üstü havuz etabında gümüş madalya kazanan Derin, bu yıl Rusya’da düzenlenen Paletli Yüzme Büyükler Dünya Şampiyonası’nda 1500 metre su üstü havuz etabında Türkiye’nin ilk paletli yüzme dünya şampiyonluğunu elde etti.

Milli atlet bu yıl büyükler paletli yüzme tarihindeki ilk dünya şampiyonluğunu hem havuzda hem de açık etapta iki kez kazanarak başarılı bir performans sergiledi.

TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen, “Gerçekten çok mutlu ve gururluyuz. Kolombiya’dan birbiri ardına büyük başarıların haberini alıyoruz. Milli sporcumuz Derin Toparlak, üçüncü olma başarısı ile ülkemizi bizleri onurlandırdı. Dünya şampiyonasından sonra dünya. O, milli takım teknik direktörümüz Canberk Babaoğlu, ailesi, spor kulübüne çok teşekkür ederim.” ifadeleri kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK