'Mutluluktan ağladım'

'Mutluluktan ağladım'

96
0
PAYLAŞ

Milli sporcu Sevilay Öztürk TV 24'e konuştu: Heyecandan ve mutluluktan ağladım

AKŞAM

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda havuzdan bronz madalya kazanan Sevilay Öztürk, TV 24’e duygularını anlattı. ??Yarım saat dinlenirken karşı tarafa dokunmayı hayal ediyordum. Bunu başardığımda, gerçekten yaptığıma inanamadım. Şok oldum. Heyecandan ve mutluluktan ağladım. Ailem de ağladı.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda kadınlar 50 metre sırtüstü S5 kategorisinde bronz madalya Sevilay Öztürksenin hislerin televizyon 24 canlı yayınında dile getirdi.

Nur Köşkertarafından sunulan ve Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlugündemi değerlendirir “Analiz Sentezi” Programa Tokyo’dan bağlanan Öztürk’ün duygusal mesajları şöyle oldu: “Başarılı olmak gerçekten çok zordu. Çok çalıştım. Hastalandım, yaralandım ama pes etmedim. İşin sırrı inanmakta yatıyor. Hırs ve inancın yeri ve zamanı da önemli. Kontrol altında tutman lazım. Çok hırslı olmak. Kötü. Diplomayı aldığımda çok mutluydum. Bu farklı bir dünya. Kendime odaklandım. yarım saat dinlendim, ileriye bakıp ona dokunmanın hayalini kuruyordum.O rüyayı gerçekleştirdim.Ama şoktaydım.Gerçek hayatta bunu başarabildim mi acaba.İnanamadım.Çok mutluydum. Ben mutluluktan ağladım. Ailem de ağladı. Yarım saat önce gördüğün rüya, yarım saat sonra gerçekleşiyor. Bu hayalin gerçekleşmesinde aile desteği çok önemli.”

“ARKADAŞLARIM UNUTTU VE KOLLARIMA GİRİN”

Sevilay Öztürk, engelli ve engelsiz gençlere de ders verdi: “Engelli-engelli gençlerimiz hayata tutunmalı. Engelli olmak gerçekten çok zor. Hayata tutunmak da zor. Her zaman ihtiyacın var. Biri sana yardım etsin Ama sen bunu aşabilirsin. Dışarı çıksınlar. Spor yapmıyorlarsa. Arkadaş çevresi kursalar bile. Arkadaşlarıma gittiğimde kendimi hiç engelli olarak görmüyorum. Hatta var. arkadaşlarımın kollarım olduğunu düşünerek beni tutmaya çalıştığı günler.”

GÜMÜŞ PEHLİVANLAR

Öte yandan 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nın yedinci gününde bayanlar 10 metre havalı tabanca P2 sınıfında Ayşegül Pehlivanlar atışta gümüş madalya kazandı. Milli sporcumuz Ayşegül Pehlivanlar finalde 234.5 puanla ikinci oldu ve gümüş madalyanın sahibi oldu. Güreşçiler, “Bayrağımı en iyi şekilde temsil ettim.” dedim.

12 MADALYA KAYDET

ALTIN: Abdullah Öztürk

GÜMÜŞ: Ayşenur Pehlivanlar, Öznur Cüre-Bülent Korkmaz, Nihat Türkmenoğlu.

BRONZ: Ali Öztürk, Nesim Turan, Kübra Korkut, Zeynep Çelik, Recep Çiftçi, Besra Duman, Sevilay Öztürk ve Bahattin Hekimoğlu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK