İşte Fenerbahçe'nin parlayan yıldızları

İşte Fenerbahçe'nin parlayan yıldızları

68
0
PAYLAŞ

Kim Min Jae ve Szalai savunmayı yükseltti

Milliyet

Fenerbahçe’nin savunma hattı bu sezon Frankfurt deplasmanında çıktığı 7 resmi maçta sadece 2 gol 1 penaltı ile takdir topluyor. Sarı-lacivertli Kim Min Jae-Szalai ikilisi göz alıcı.

Fenerbahçe, savunma hattında başarının mutluluğunu yaşıyor. Yıllardır özellikle stoper konusunda istedikleri hamleleri yapamayan sarı-lacivertliler sonunda ideal isimleri buldu. Kim Min Jae ve Attila Szalai ikilisi performanslarıyla göz dolduruyor. Bu sezon Kim-Szalai ikilisi, özellikle E.Frankfurt maçında 7 resmi maçta 1’i penaltı olmak üzere sadece 2 gol yiyen Vitor Pereira’nın takımının temel taşı oldu.

Son 3 yılda 11 farklı savunma oyuncusu deneyen sarı-lacivertli oyuncu, son 2 transfer döneminde de aradıkları isimleri buldu. İlk olarak, Szalai takıma Ocak ayında katıldı, ardından geçen yaz Kim Min Jae katıldı.

Kim-Szalai ikilisi, Vitor Pereira’nın uygulamaya çalıştığı üçlü savunma sisteminde büyük başarı elde etti. Hatta yanlarında oynayan 3. defans seçeneğini de gündeme getirdi. Tisserand ve Serdar Aziz ikilisinden biri oynadığında Kim-Szalai sayesinde performansını artırdı. Geçen sezon sonunda gönderilmesi bile gündemde olan Tisserand ve Serdar Aziz artık takımın önemli oyuncuları.

başarı formülü

Fenerbahçe’nin özellikle şampiyon olduğu yıllarda savunmadaki başarısı ve bu sezon yakaladığı bu uyum herkese umut veriyor.

Daha önce şampiyonluk Uche-Högh, Luciano-Tomas, Lugano-Edu, Lugano-Yobo ve Bruno Alves-Egemen gibi ikililerle gelmişti.

Bu sezon Kim-Szalai ikilisi öne çıkıyor.

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK