Hikmet Karaman'dan 'milli takım' sorusuna yanıt

Hikmet Karaman'dan 'milli takım' sorusuna yanıt

98
0
PAYLAŞ

Hikmet Karaman'dan "Milli Takım" soruyu cevapla

Süper Lig’in 4. haftasında Kasımpaşa’yı 2-0 mağlup eden Yukatel Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “Genel olarak 3 puan çok önemliydi. Çalışmaya devam edin, taraftarlara ve yönetime teşekkür ederim.” dedim.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

Teknik direktör Hikmet Karaman, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Kasımpaşa’nın Galatasaray maçında arkadan gelen ve 90 dakika içinde farklı bir oyun varyasyonu çizen bir takım olduğunu açıkladı.

İlk 45 dakikada oyuna hakim olduklarını vurgulayan Karaman, son hamleleri istedikleri gibi yapamadıklarını ve maçta Mensah’ın güzel bir gol kaydettiğini ifade etti.

Her oyuncunun her yerde oynaması gerektiğini vurgulayan Karaman, şunları kaydetti: “Oyuncular pozisyon değişkenliğini oynayabilmeli. İkinci yarıda basit pas hatalarıyla istediğimizi yapamadık. Genel olarak 3 puan çok önemliydi. Çalışmaya devam edin, taraftarlara ve yönetime teşekkür ederim. “ dedim.

Milli takım teknik direktörlüğüne kimin atanması gerektiği sorusu üzerine Karaman, şunları kaydetti:

Teknik adam değil, 5-6 kişi arasında yabancı dil bilen, Avrupa’yı çok iyi bilen, oyuncu iletişimi ve taktik konusunda uzman bir adam bu işi beceremeyebilir. 4-5 üst düzey teknik adamın bir araya gelip bu takımı 4 maçta dünya kupasına götürmesi gerekiyor. Böyle meslektaş ilişkisi varken bırakın gitsin, bu kalsın, bu gelsin… Bakın bir adam iki adam demiyorum 4-5 akil gelsin. Hangi niteliklere sahip olabilirler? Gurbetçilerin performansını iyi bilen, yabancı dil bilen, ülke futbolunu bilen, taktik konusunda uzman kişiler bir araya gelerek milli takımı dünya kupasına götürebilir. Bu benim fikrim.

CİHAT ARSLAN: “BİZE HOŞ GELDİNİZ”

Kasımpaşa Teknik Direktörü Cihat Arslan, oyuncularına maçın başından itibaren sıkı tutulması gerektiğini söylediğini söyledi.

Bugün bazı kilit oyuncuların bireysel performanslarının düşük olduğunu belirten Arslan, üretken olmakta zorlandıklarını ifade etti.

Arslan, “İstediğimiz verim gerçekleşmedi. Kısa sürede iyileşeceğiz. İyileşip daha iyi maçlar oynayacağız.” dedi.

Milli takımla ilgili açıklamalarda bulunan Arslan, şunları kaydetti: “Milli takımda yeni bir arayış var. Hepsi bu millete ve bayrağa hizmet edebilecek çok değerli insanlar. Geçmişteki duruşu ve başarısıyla Ünal Karaman adının da tartışılmasından yanayım. Trabzonspor’da Ünal çok önemli yerlerde görev almış bir teknik direktör. Bunu da gözden kaçırmamak gerektiğini düşünüyorum.” ifadeleri kullandı.

Kayserispor Kasımpaşa’yı eli boş gönderdi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK