'Galibiyetler gelecek ve seri yakalayacağız'

'Galibiyetler gelecek ve seri yakalayacağız'

69
0
PAYLAŞ

Necati Ateş: Galibiyetler gelecek seriyi yakalayacağız

AA

Spor Toto Süper Lig’in 17. haftasında Medipol Başakşehir ile 1-1 berabere kalan Galatasaray’ın yardımcı antrenörü Necati Ateş, iyi oynadıklarını ancak sonuç konusunda sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Nef Stadı’nda oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ateş, genç oyuncuları kazanmak için her şeyi yapacaklarını belirtti.

Ateş, oyun güçlerinin kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, “En çok şut çeken, pozisyona giren ve üstünlüğü ele geçiren takımlardan biriyiz ama ne yazık ki gol bulamıyoruz. Galibiyetler gelecek ve seriyi yakalayacağız. Oynadığımız oyun bizi mutlu ediyor. oyuncu değişikliklerinin sonuçlarını alın. “Bunu maçlarda yapamayız. Antrenmandaki çaba çok iyi.” dedi.

Cimbom ligde gülmeyi unuttu! Maç sonucu: Galatasaray-Medipol Başakşehir: 1-1

“HAKEM SİLAH KARTLARI”

Necati Ateş, hakem Zorbay Küçük’ün kendisi ve oyuncularıyla diyaloglarını eleştirdi.

Küçük’ün aşırı ifadeler kullandığını belirten Ateş, şunları söyledi:

Bir hakemin gücü veya silahı kartlarıdır. Oyuncularımızdan biri yanlış bir şey yaparsa, bir kart çıkarır ve gösterirsiniz. Daha yanlış bir şey yaparsa, ona kırmızı kart gösterirsin. Adı Zorbay Küçük olan hakem; yüzüme karşı oyuncuma ‘Go Lan’ diyor. Oyuncum bunu söyleyince biz de onaylıyoruz. Oyunculara sorduğumda 4-5 oyuncu ‘evet’ diyor. Hakeme söylediğimde oyuncunuz bana yalancı diyor. Bunu hangi noktada söylüyorsun? Galatasaraylı değil, bunu hiçbir futbolcu için söyleyemezsiniz, bunları söylemeye hakkınız yok. Puan kaybını hesaplıyoruz. Bunun hesabını vermiyoruz. Bunun hesabını kimseden sormuyoruz. O kadar çok acı çekiyoruz ki, her zaman kenardayız. Bu gücü nereden alıyor? Oyuncunun yalan söylediğini söylemen yeterli. Bunun için cezalandırılıyoruz. Temsilci tüm bunları duydu. Biz cezalandırılırken onlar nasıl bir ceza ile karşılaşacaklar? Temsilcinin telefonu var. Gözlerimizle gördük, kulaklarımızla duyduk. Sarı kartı ne zaman vereceksiniz diyoruz, vakit geçiriyor diyoruz, ‘bir sonraki maçı ona vereceğiz’ diyor. Bu kavgaya geldi, bariz görünüyor.

Erdinç Sözer: Şimdilik memnunuz

Arda Turan’ın maç bittikten sonra hakeme itiraz ettiğini ve beklenmedik bir tepkiyle karşılaştıklarını anlatan Ateş, şunları söyledi:

Maç bittikten sonra Arda temyize gitti. Cümle şuydu: “Kaleciye neden bu kadar geç sarı kart gösterdiniz” dedi. ‘Ne yapacaksın, ayakkabılarımı bana mı atacaksın?’ diye yanıtladı. Hakem bunu nasıl söyleyebilir? Arda’nın Türk futboluna verdiği hizmetler karşısında ezileceksiniz. Bu kelimeyi kullanma hakkınız yok. Onun için TFF’ye şikayette bulunacağız. Oyuncu ve teknik direktörle konuşuyorsanız, geçmişte düdüğü çalan hakemler de bu yüzden olmuştur. Her türlü şikayeti yapacağız. Bugünü yaşamak acı vericiydi, Türk futboluna çok üzülüyorum.

Hakem Zorbay Küçük’ten Galatasaraylı futbolculara: Ne yaptığınızı biliyorum yalancılar!

Galatasaray’a şok üstüne şok! Kötü sonuçlar yetmezmiş gibi…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK