Galatasaray – Başakşehir maçıyla ilgili şok yorum! Bu olay çok konuşulur…

Galatasaray – Başakşehir maçıyla ilgili şok yorum! Bu olay çok konuşulur…

100
0
PAYLAŞ

Galatasaray - Başakşehir maçıyla ilgili şoke eden açıklama!  Bu konu çok konuşuluyor...

Galatasaray’ın Başakşehir ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmaya Hakem Zorbay Küçük damgasını vurdu. Hakem yorumcusu Deniz Çoban, gecenin en çok konuşulan ismi haline gelen Zorbay Küçük’ü hem vücut diliyle hem de verdiği ve almadığı kararlarla değerlendirdi.

eski hakem Deniz Çobanı, Galatasaray Başakşehir Süper Lig’in yayın kuruluşu beIN Sports ekranlarında maçın tartışmalı pozisyonlarını değerlendirdi. Başakşehir okaka ve attığı golün faul olmadığını söyledi. marcaoHakemin kendisini kolayca yerde bıraktığını belirten maçın hakemi, Zorbay KüçükFutbolculara yaklaşımında beden dilini eşleştiremediğini belirtti.

Deniz Çoban’ın Galatasaray-Başakşehir maçıyla ilgili değerlendirmesi şöyle:

‘HEDEF KARARI DOĞRU’

‘Marcao kolayca pes eder. Bence gol kararı doğru bir karardı.’

‘UYGUN BİR BEDEN DİLİ DEĞİL’

Futbolcu ve hakem farklıdır. Hakem sinirlerini kontrol etmeli. Oyuncuya kızıyorsa, penaltı vermesi gerekiyorsa kartlarıyla vermesi gerekiyor. Bu beden dili bir hakeme yakışmıyor.’

‘KAŞLARINI ÇATIŞTIRMAK, HASSASİYETİNİ GÖSTERMEK…’

Eğer oyuncu size bunu yaparsa sarı kartla cezalandırılırsınız. Ama kaşlarını çatarak ve sinirini göstererek beden dilini bu şekilde kullanmaya hakkın yok. Bu beden dilini bir hakeme yakıştıramadım.’

‘CEZA KARARI DAHA DOĞRU OLACAK’

‘Hareket dışarıdan başlar, içeride devam ederse penaltı olur. Evet ilk sarsıcı hamle dışarıda ama oyuncu içeride, sanırım engellemeye devam ediyor. Hakem kararı fazla eleştirmeyip penaltı kararı verse daha doğru olur’ dedi.

*Görseller bein SPORTS’tan alınmıştır.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK