G.Saray'dan suistimallerin önüne geçmek için önlem

G.Saray'dan suistimallerin önüne geçmek için önlem

86
0
PAYLAŞ

Galatasaray'dan suistimalleri önlemek için marka önlemi

Galatasaray Kulübü, Galatasaray patentli ürünlerinin perakende sektöründe suistimal edilmesini önlemek ve markasını korumak için çalışacak.

Kulübün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir ve yönetim kurulu üyesi Abdulvahap Gazi Tanrıverdi’nin katılımıyla Türk Telekom Stadyumu’nda bir toplantı düzenlendi.

Sarı-kırmızılı kulüp, Türkiye’nin dört bir yanındaki hukuk bürolarıyla yapacağı ortak çalışma sonucunda Galatasaray markasını hukuka aykırı kullanan yetkilileri tespit edecek ve haklarında yasal işlem başlatacak.

Yapılacak çalışmalarla ilgili Galatasaray TV’ye açıklama yapan Rezan Epözdemir, şunları söyledi: “Galatasarayımızın yeni dönem eylem planı üzerine bir çalışma yaptık. Türkiye’nin dört bir yanından hukuk firmaları ile Galatasaray’la çalışmak için bir araya geldik. Bu hukuk firmalarının tamamını tecavüz ve sahte markalı ürünlerle ilgili araştırıyoruz. Yeni dönemde Galatasaray kendine has markasını sonuna kadar koruyacak bir anlayışa hakim olmaya çalışıyor.” dedim.

Çalışmalar kapsamında 20 hukuk firması ile anlaştıklarını vurgulayan Epözdemir, şunları kaydetti: “Türkiye’nin dört bir yanındaki bu hukuk büroları, Galatasaray ile ilgili taklit ürünler için yasal işlem başlatacak, hak arama, ikame tazminat ve ceza davaları hakkını kullanacak, arama ve el koyma kararlarıyla bu ürünlerin toplanması, ele geçirilmesi ve müsadere edilmesi için ciddi bir çaba gösterecektir. ortaya çıkaracak.” değerlendirmesini yaptı.

Epözdemir, kulüp başkanı Burak Elmas önderliğinde yeni dönemde ihbar hattı kuracaklarını söyledi. “Sahte markalı ürünler için bu hattın uygulanması gerektiğini söyleyeceğiz. Perakende bu konuda çalışıyor. Aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanındaki hukuk bürolarımızla hem yöneticiler hem de perakende-toptan nezdinde çalışıyoruz. Galatasaray markasını ihlâl eden, ihlâl eden, haksız ve hukuka aykırı davranan bayileri, ruhsatsız kullanan, taklit markalı ürünler yaratan ve bu suretle Galatasaray marka değerine zarar veren tüm ilgililere karşı kanuni hak arama özgürlüğümüzü kullanacağız. hukuk devletinin bir gereğidir.” dedi.

Teknik direktör Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, perakende meselesinin Galatasaray için büyük bir atılım olması gerektiğine inandıklarını belirtti. “Hem ürün gamında hem de çeşitlilikte bir değişim ve dönüşüm geçirdik. Rezan Bey’in desteğiyle üretimlerin kökünden atölyesine kadar kurutulması ve Galatasaray ürünlerinin satılması için çalışıyoruz. doğru noktalarda ve kendi mağazalarımızda.” ifadeleri kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK