Fenerbahçe'nin yeni transferi Meyer hocayı ikna etti

Fenerbahçe'nin yeni transferi Meyer hocayı ikna etti

59
0
PAYLAŞ

Max Meyer, teknik komiteyi fiziksel görünümüyle memnun etti

Sarı-lacivertli takımın sürpriz transferlerinden biri olan Max Meyer, sezon başında kampı geçirmemesine rağmen hazır duruşuyla dikkatleri üzerine çekti. 3 ay boyunca kişisel antrenmanlarla fiziksel olarak güçlenen Alman yıldız, Vitor Pereira’yı ikna etti.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

Fenerbahçe’nin yeni transferlerinden Max Meyer’in fiziki durumu ve hazır görünümü insanları gülümsetti. Almanya’daki Köln kulübünden ayrıldıktan sonra Meyer, sezon başlangıcını herhangi bir takımda geçirmedi, ancak yoğun bir çalışma programı uyguladı.

Almanya’da tüm sporcuların gittiği, dünyaca ünlü bireysel sporcu antrenörü Yannick Obenauer gözetiminde çalışan Max Meyer, bir an bile boş durmadı.

Sadece fiziksel egzersizler değil, toplu egzersizler de yapan Alman futbolcu, 3 ayı dolu dolu geçirdi. Formdan düşmek istemeyen ve fiziksel kondisyonunu sabit tutmak isteyen 26 yaşındaki oyuncu, Obenauer’in programını harfiyen takip etti. Zaten sarı-lacivertli takıma katıldığında da hem sağlık kontrolünde hem de ilk antrenmanda herhangi bir sorun olmadığı görüldü. Hatta doğrudan ekip çalışmasına katıldı. Antrenör Vitor Pereira da bu durumdan memnundu. Pereira’nın antrenmandaki görüntülerinin ardından Meyer’in istekli tavrı, fiziksel durumu ve takıma uyum sağlama çabasıyla tam not verdiği bildirildi.

Uyum avantajı

Berisha, Mesut Özil, Luiz Gustavo, Serdar Dursun ve Tisserand gibi Almanca bilen isimlerin zaten takımda olması bir avantaj olarak görülüyor. İstanbul ve Türkiye’de arkadaşları olan Max Meyer’in kısa sürede hem şehre hem de takıma uyum sağlayacağı vurgulanıyor.

Obenauer faktörü

Max Meyer’in Fenerbahçe’ye hazır katılımındaki en büyük etken Yannick Obenauer oldu. Başta Fenerbahçe olmak üzere dünya çapında birçok futbolcu Alman teknik direktörlerle bireysel olarak çalışıyor.

Obenuaer’in kendi tesislerinde ve özel uygulamalarında verimli bir eğitim dönemi geçirilir.

Mesleğinde uzman olan Obenauer, Meyer’in hiçbir takımla geçiremediği sezon başlangıcını çok iyi takip etti. Hazırladığı programlar ve yakın takibiyle Alman yıldızın zarar etmesine izin vermedi.

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK