Fenerbahçe'de bambaşka bir Mesut Özil

Fenerbahçe'de bambaşka bir Mesut Özil

72
0
PAYLAŞ

Mesut Özil bir başka Fenerbahçe

özgürlük

Sürekli gülümsüyor, gözlerinde mutluluk görülüyor. Arsenal’deyken sadece futbolunu oynadı, haksızlığa uğrasa bile sesini çıkarmadı. Ama şimdi hakkını arıyor, gerekirse kavga ediyor. Sıkıcı, heyecansız gol kutlamaları, Frankfurt maçında olduğu gibi, yerini coşkulu bir neşeye bıraktı. Her anlamda takımın lideri ve kaptanı. Genç yeteneklerin en büyük yardımcısı.

Fenerbahçe’ye büyük fedakarlıklar ve umutlarla transfer olan ancak uzun süredir ara verdiği ve sakatlıkları nedeniyle beklenen çıkışı gerçekleştiremeyen Mesut Özil, adım adım eski parlak günlerine dönüyor.

Hürriyet’in haberine göre; Özellikle son Eintracht Frankfurt maçındaki hevesli futbolu ve takım sahipliği, Arsenal’in Mesut’undan çok farklı bir oyuncu portresi ile karşı karşıya olduğumuzu gösterdi. Dünyanın en çok tanınan futbolcularından Mesut Özil’i yakından takip edenler, yıldız oyuncuda şu değişikliklere dikkat çekiyor:

Takımın iyiliği için ne gerekiyorsa yapar.

1- Arsenal’de özellikle son periyodunda yüzündeki mutsuzluk neredeyse tamamen ortadan kalktı. Artık hep gülen ve mutluluğu gözlerinden okunan bir Mesut var.

2- Mesut Arsenal’deyken sadece futbol oynar ve haksızlığa uğrasa bile sesini çıkarmaz. Ama şimdi hakkını arıyor, gerekirse kavga bile ediyor.

3- Sıkıcı, heyecansız gol kutlamaları yerini hırslı ve coşkulu sevinçlere bıraktı. Gollerin ardından şampiyonmuş gibi tribünlere koşuyor.

4- Çocukluk aşkı Fenerbahçe’ye daha önce oynadığı takımlardan daha çok sahip çıktı. Takım için elinden geleni yapmaya hazır olduğunu her fırsatta gösteriyor.

5- Arsenal’den ihraç edilen Mesut, Fenerbahçe’de liderlik özelliklerini gösteriyor. Takımın her anlamda lideri, genç futbolculara rehberlik eden bir ağabeydir.

Coach ve Pereira’dan tam destek

Mesut Özil’deki bu büyük değişimin sırrı, Fenerbahçe camiasının onu tüm üyeleriyle kucaklamasıdır. Başkan Ali Koç ile arkadaş gibi. Koç ona her türlü desteği veriyor, bir şey iki değil. İstanbul onun ve ailesinin evi gibidir. Bütün ailesi İstanbul’da Londra’dakinden çok daha huzurlu. Mesut fiziksel olarak da formda. Yaz tatilini evindeki spor salonunda çalışarak geçiren tecrübeli futbolcuya teknik direktör Vitor Pereira ve ekibi her türlü antrenman desteğini sağlıyor. Şu anda sadece bir maçı eksik olan Mesut’un Ekim ayı sonunda asıl performansına ulaşması bekleniyor.

ÖZİL’İN SANSAİYONEL DÖNÜŞÜ

Frankfurt-Fenerbahçe maçı Alman basınında geniş yer buldu. Bild gazetesi, “Dünya şampiyonu Mesut Özil’in Frankfurt’ta sansasyonel dönüşü” başlıklı haberinde, ünlü futbolcunun 2018’de Alman Milli Takımı’ndan ayrıldıktan sonra ilk kez Almanya’da sahaya çıktığı ve coşkulu bir gösteri yaptığı belirtildi. maçta attığı gol sevindirdi. . Diğer yorumlar ise şöyle: Spiegel: Önce Özil’in golü, ardından duraklama sırasında büyük dram. Ekspres: Frankfurt son dakikada nakavt oldu, Mesut Özil Almanya’ya dönüşünde gol attı. Kicker: Son bölümdeki VAR dramının ardından Frankfurt Fenerbahçe’den 1 puan kurtardı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK