Falcao daha az kazanıyor, daha çok atıyor

Falcao daha az kazanıyor, daha çok atıyor

79
0
PAYLAŞ

Radamel Falcao gerçekleri: Daha az para, daha çok gol

AKŞAM

Galatasaray’da maç başına ortalama 0,5 gol atan Radamel Falcao, Rayo Vallecano’da çıktığı 2 maçta 2 gol atarak performansını ikiye katladı. Ancak kazancı 5’te 1 düştü. Kolombiyalı yıldız 1,2 milyon euro’ya oynuyor.

İspanyol basını, Galatasaray’dan yıllık 5,9 milyon dolar gelir elde eden ve ayrılırken 3 milyon euro alan Falcao’nun maaşını açıkladı.

El Mundo’nun haberine göre, Kolombiyalı forvet, yeni takımı Rayo Vallecano’dan yılda 1,2 milyon euro kazanacak. Üstelik takımı ligde tutamaz ve hedeflediği kadar gol atamazsa bu ücret daha da düşecek. Bu parayı sözleşmede alabilmek için “Takım ligde kalırsa” maddesi var. Gol bonusları da var. İspanyol basını da Falcao’nun sözleşmesinin bitmesine 1 yıl kala Galatasaray’dan hem özgürlüğünü hem de tazminatını aldığını hatırlattı.

Radamel Falcao’nun forma satışları patladı

VARLIĞI BİZİ TERCİH ETTİ

Galatasaray’da geçirdiği süre içerisinde 40 maçta sadece 20 gol kaydeden ve maç başına 0,5 gol ortalaması yakalayan Falcao, ayrıca İspanya’da daha az paraya daha çok iş yapmaya başladı. 35 yaşındaki forvet, Vallecano formasıyla çıktığı 2 maçta 2 gol kaydetti. Galatasaray’da 123.4 dakikada gol atan Falcao’nun sadece iki maçta 33 dakikada görev almasına rağmen yeni takımında 2 gol atması dikkat çekiyor. İspanyol takımının Kolombiyalı kalecisi Ivan Mauricio Arboleda, “Radamel Falcao’nun gelişi hepimiz için bir özgüven artışı oldu. Herkes ona saygı duyuyor ve sahadaki varlığı bizim için bir rahatlık.” dedi. dedi.

“Mustafa Muhammed’e teklif etmediler”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK