'En şanssız dönemimi yaşadım'

'En şanssız dönemimi yaşadım'

53
0
PAYLAŞ

Aykut Kocaman: En şanssız dönemimi burada geçirdim

Süper Lig’in 7. haftasında Çaykur Rizespor’u 3-0 mağlup eden Medipol Başakşehir’in teknik direktörü Aykut Kocaman, bu maçla futboldaki talihsizliklerin son bulmasını umduğunu söyledi.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kocaman, bir ara maç yaptıklarını belirtti.

Maç sonucunun hem kendisi hem de kulüp için önemli olduğunu vurgulayan Kocaman, şunları kaydetti: “Göreve geldikten sonra kişisel kariyerimin en talihsiz dönemini geçirdim. Bu sıkıntılı dönemimizde enerjisi yüksek bir takımımız olurdu. Maçın başında en büyük endişemiz bu enerjiyi skora çevirmeleriydi. Etkili hücum oyuncularıyla başladı. Rizespor önden baskıyla başladı. Net pozisyon verdik. İşte o an futbol şansımız döndü. Söylemelisiniz.” ifadeleri kullandı.

Yaptıkları baskı ile pozisyon bulduklarını anlatan Kocaman, şunları kaydetti:

İlk yarının ortasından sonuna kadar 2. golü aradık. İkinci yarının başında Rize baskıyı sürdürmek istedi. Erken bir golün ardından artık oyunun tüm kontrolü bizde ve farkı artırma şansımız var. Son olarak, umarım futbol talihsizliğimizin sona erdiği maç olur. Geçen haftaki maçtan sonra kişisel olarak hiçbir şey olmazsa, o zaman kendim ve kulübün bir şeyleri değiştirmesi için daha derin düşünmenin zamanı gelmiştir. Bu kulüp bu tür durumları büyük bir sağduyu ile aşmış bir kulüp. Bu dönemde her zaman yardımcı oldu, ancak öte yandan bir şey olmasaydı, düşünmek çok doğal bir süreç olurdu.

Medipol Başakşehir’den hayat belirtisi! 3-0

Hamza Hamzaoğlu: Bu takımı ayağa kaldıracağız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK