Emre Belözoğlu sessizliğini bozdu! Teklif yapıldı mı?

Emre Belözoğlu sessizliğini bozdu! Teklif yapıldı mı?

75
0
PAYLAŞ

Emre Belözoğlu'ndan Çaykur Rizespor açıklaması

Fenerbahçe macerasına son vermesinin ardından birçok takımla adı anılan Emre Belözoğlu’nun, Bülent Uygun’un ayrılmasının ardından Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran ile görüşeceği iddia edilmiş, Kıran bu iddiaları kesin bir dille yalanlamıştı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belözoğlu, Çaykur Rizespor’un kendisine yapılan teklifi reddettiğini açıkladı.

Futbolu bıraktığı Fenerbahçe’de geçtiğimiz sezona spor direktörü olarak başlayan ve son 10 haftasını teknik direktör olarak tamamlayan Emre Belözoğlu, geçtiğimiz günlerde Çaykur Rizespor ve Karadeniz ekibinin başındaki Tahir Kıran, bu iddiaları şiddetle reddetti. Konuyla ilgili TGRT Haber’e açıklama yapan Belözoğlu, Bülent Uygun’un ayrılmasının ardından kendisine bir teklifte bulunulduğunu belirtti.

Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran’ın Hamza Hamzaoğlu ile sözleşme imzalamadan 2 gün önce kendisine bir teklifte bulunduğunu belirten genç teknik adam şu ifadeleri kullandı:

‘Tekliflerini kabul etmeyeceğimi söyledim’

“Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran’ın gündemdeki açıklamaları 10-15 gün öncesine ait. Bülent Uygun’un görevden ayrılmasının ardından Hamza Hamzaoğlu’nun göreve başlamasından iki gün önce Tahir Bey görüşme talebinde bulundu. Yapılan görüşmede bana teklif geldi. Çaykur Rizespor’un teknik direktörü olmak için onlara da teşekkür ettim ve tekliflerini kabul etmeyeceğimi söyledim. Çok samimi bir görüşmeden sonra eski bir röportajı tekrar gündeme getirmeyi doğru bulmuyorum’ dedi.

‘Hamza Hamzaoğlu hocamıza başarılar diliyorum’

Çaykur Rizespor’a ve çok değerli hocamız Hamza Hamzaoğlu’na başarılar diliyorum. Bu tür polemiklerin bize ve daha da önemlisi toplumlara zarar verdiği aşikar. Bu yüzden daha fazla konuşarak böyle bir konuya dahil olmak istemiyorum.”

‘Emre Belözoğlu’nun tesislerin kapısından içeri girmesine izin vermeyeceğim’

Emre Belözoğlu’nun iddialarını şiddetle reddeden Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran, “Emre Belözoğlu’nun tesislerin kapısından içeri girmesine izin vermem, kim ne derse desin Emre Belözoğlu’na bence ve kulübümde yer yok! Bir gazeteciye saldıran Başakşehir maçını unutmadım, kulübüme girmesine izin vermem.” kelimeleri kullanmıştı.

10 maçta 7 galibiyet

Geçen sezon Fenerbahçe’de sportif direktör olarak görev yapan Emre Belözoğlu, Erol Bulut ile ayrılmasının ardından son 10 maçta teknik direktör olarak atandı. Sarı-Mavili ekiple teknik direktör olarak 10 maça çıkan Emre Belözoğlu, 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Üçüncü sezonun ardından Fenerbahçe ve Emre Belözoğlu yollarını ayırdı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK