Djordjevic hedefi belirledi: Her kulvarda…

Djordjevic hedefi belirledi: Her kulvarda…

75
0
PAYLAŞ

Aleksandar Djordjevic'in yeni sezondaki hedefi tüm kulvarlarda final yapmak.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, 2021-22 sezonu öncesi Metro Enerji Spor Salonu’nda medya günü düzenledi. Fenerbahçe Beko Teknik Direktörü Aleksandar Djordjevic, kaptan Melih Mahmutoğlu, Jan Vesely ve Achille Polonara ile düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Uzun ve zorlu bir sezon beklediklerini ifade eden Aleksandar Djordjevic, “Bu formanın önemini biliyoruz. Görevimiz takımı en iyi duruma getirmek ve tüm kupaları kazanmak. Beklentilerin farkındayız. Takımda inanılmaz bir işbirliği var. Çok iyi oyuncularımız var. Kulübün bizimle gurur duymasını istiyoruz. Hedefimiz Her kulvarda bir final olmalı” dedi.

“TRANSFERLERE KARAR VERMİYORUM AMA ELİMDEKİLERİN EN İYİSİNİ DEĞERLENDİRMEM GEREKİR”

Transferler sorulduğunda Djordjevic, “Profesyonel olmalıyız. Transferlere ben karar vermedim ama bana sunulanlardan en iyi şekilde yararlanmam gerekiyor. Oyunculara güveniyoruz. Kendine güven aşılamamız gerekiyor. Yaptıklarından keyif almalarını istiyoruz. Her zaman alçakgönüllü olmalarını ve çok çalışmalarını istiyoruz. Takım kimyası oluşturmak uzun bir süreç. Asla bitmez. Topu paylaşan ve pas vermeyi seven oyuncular istiyorum. Bunu görüyorum. Bu şekilde devam etmek istiyorum. Şehmus’u tanıyorum, izledim. Oynayış tarzını beğendim. Çok katkı sağlayacağını düşünüyorum. “Oyun kurucunun gelişmesini istiyorum. Kulübün bize sunduğu her şeyin iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Koçluk yaptığım tüm takımlardaki oyuncuları geliştirdim. Ben de burada yapmak istiyorum” dedi.

POLONARA: HER GÜN DAHA İYİ OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İspanyol ekibi Baskonia’dan sarı-lacivertli takıma dahil olan Achille Polonara, “Çok heyecanlıyım. İnanılmaz mesajlar alıyorum. Burada olmak bir rüya gibi. Çok çalışıyoruz. Dostluklarımız oldu. maçlar. Her gün daha iyi olmaya çalışıyoruz. Gelişerek daha iyiye gideceğiz. Takımın başarısı.” Onun için her şeyimi vermeye hazırım.”

MELİH MAHMUTOĞLU: SEZONA EN İYİ VE HAZIR ŞEKİLDE BAŞLAMAK İSTİYORUZ

Fenerbahçe Beko kaptanı Melih Mahmutoğlu, yeni sezon öncesi heyecanlı olduklarını belirterek, “Biz yeni bir takımız. Sağlıklı, başarılı ve güzel bir sezon diliyorum. Farklı bir heyecan var taraftarlarımızla buluştuk. İnşallah başlayacağız. Sezon en hazır ve en iyi şekilde. Hocamızın ne istediğini öğreniyoruz. İnşallah güzel bir sezon olur.”

“SEHMUS GELDİĞİNDE TAKIM MUTLU”

Şehmus Hazer ile ilgili konuşan Melih Mahmutoğlu, “O çok sevdiğim bir kardeşim. Fenerbahçe’ye geldiği için tüm takım mutlu. Ona yardım edeceğiz. Ne kadar büyük bir camiaya geldiğini biliyor. Çok şey katacak. Takıma önemli bir transfer oldu.”

JAN VESELY: YENİ SİSTEME HIZLI ERİŞMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Fenerbahçe’nin Çek oyuncusu Jan Vesely, “Yeni yüzler, oyuncular ve sistem var. Alışmak zaman alacak. Fazla zamanımız yok. Yeni sisteme çabuk alışmaya çalışacağız. İnşallah. Bu sene takıma katkıda bulunabilir ve kupa kazanabilirim.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK