Dini gerekçelerle aşı olmayı reddetmişti! Talebine cevap geldi

Dini gerekçelerle aşı olmayı reddetmişti! Talebine cevap geldi

95
0
PAYLAŞ

Dini gerekçelerle koronavirüs aşısı olmayan Andrew Wiggins'e kötü haber

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Golden State Warriors’ta forma giyen Kanadalı Andrew Wiggins, yeni tip koronavirüse karşı aşı olmayı reddetmeye devam ederse takımının iç saha maçlarında forma giyemeyecek. (Kovid-19).

NBA’den yapılan açıklamada, dini gerekçelerle aşıdan muaf tutulma hakkı talep eden Wiggins’in başvurusunun reddedildiği ve Golden State Warriors’ın aşı olmadıkça iç saha maçlarında oynayamayacağı belirtildi. verilmişti.

ABD’de Kovid-19 aşılarının gerekliliği ekiplerin bulunduğu bölgenin sağlık bakanlığı tarafından alınan kararlara göre belirleniyor. Golden State Warriors’ın bağlı olduğu San Francisco’da 12 yaş ve üzeri kişiler aşı yaptırarak kapalı organizasyonlara gitmek zorunda kalıyor.

San Francisco’ya ek olarak, New York City’nin de aşı için bir yükümlülüğü var. Bu nedenle New York Knicks ve Brooklyn Nets takımlarındaki oyuncuların yanı sıra Golden State Warriors’ın da aşı olması gerekiyor. New York Knicks yönetimi tüm oyuncuların aşılarının yapıldığını duyururken, Brooklyn Nets birkaç oyuncunun daha aşı olacağını belirtti.

İkamet ettiği yerde aşı olmak zorunda olmayan ve NBA’de bu sezon aşısız sahaya çıkmak isteyen oyuncuların günde bir kez Kovid-19 testi yaptırması gerekiyor.

NBA, geçen sezonun sonunda tüm oyuncuların %85’inin aşılandığını duyurdu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK