Denizlispor'dan beklenmedik karar

Denizlispor'dan beklenmedik karar

92
0
PAYLAŞ

Denizlispor yine seçime gidiyor

Transfer yasağının kaldırılmasının ardından 16 transfer yapan TFF 1. Lig ekibi Denizlispor, yeniden seçime gitme kararı aldı.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

Yaz aylarında iki kez sandığa giden yeşil-siyahlılar arasında yer alan Başkan Mehmet Uz, kulüpteki 12 menajerin istifasının ardından 17 Eylül’de olağanüstü genel kurul yapacaklarını açıkladı. Yeni bir yönetim oluşturmak istediklerini belirten Başkan Uz, “Daha güçlü bir ekip, yapı ve planlama yapmak istiyoruz. Yönetim kurulu olarak yine adayız. Kimsenin endişesi olmasın.”

Denizlispor yönetimi, Haluk Ulusoy Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda açıklama yapan Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, göreve geldikten kısa bir süre sonra transfer yasağını kaldırdıklarını ve takıma önemli takviyeler yaptıklarını ifade etti. Milli maçlar arasında takımlarının Afyonkarahisar’daki kampa girdiğini ifade eden Başkan Uz, “16 oyuncu aldık. En az 2 yıllık sözleşme imzaladık. Bundan sonra 2 yıl transfer yapamasak da devam edeceğiz. mevcut oyuncular. Bu 16 oyuncu bize 16’ya mal oldu.” “Milyon TL’yi geçmedi. Çok para vermedik. Hatta 5 bin Euro’ya bile anlaştık. Bu takımın en iyisini yapacağına inanıyorum. Umarım bu ligde kalırız. Biz de olmak istiyoruz. Elimizden geldiğince takımımızı kurmaya çalıştık” dedi.

“GÜÇLÜ BİR EKİP, YAPI VE PLANLAMA YAPMAK İSTİYORUZ”

Yönetim kurulunda asil ve yedek üyeler dahil 12 kişinin istifa ettiğini hatırlatan Başkan Uz, 17 Eylül’de saat 19.00’da Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde Olağanüstü Genel Kurul yapacaklarını duyurdu. Her kulüpte anlaşmazlıkların olabileceğini kaydeden Uz, “Yönetimden istifalar aldık. Hepsine saygı duyuyorum. Tekrar kongre kararı almaya karar verdik. Daha güçlü bir ekip, yapı ve planlama yapmak istiyoruz. O yüzden. Biz bu kararı aldık. Bu süreç 15 gün sürecek. Biz yönetimiz. “Yine yönetim kurulu adayıyız. Kimse endişelenmemeli. Aday çıkabilir ve buna saygı duymalıyız. Bizden iyi bir aday çıkarsa destekleriz. Bu transferleri ne olursa olsun kongre öncesi yapmak zorundaydık. Çünkü o zaman yasağı kaldıramaz ve transfer yapamazdık” dedi.

“ADASPOR MAÇI İLE İZLEYİCİİMİZLE BİRLİKTE KARŞILAŞACAĞIZ”

Denizli Atatürk Stadyumu zemininde tadilat çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan Uz, “Milli maçlar arasında hep sahada çalıştık. Kimse istemedi. Bir haftadır güreş organizasyonu nedeniyle sahamız oynanamaz hale geldi. Hem sahamızda hem de tesislerimizde yenileme çalışmaları yapıyoruz. Milli maçtan sonraki ilk maçımız. “Eyüpspor ile deplasmanda oynanacak. Bu üç haftalık süreçte zeminimiz tamamen yenilenecek. Bir sonraki Adanaspor maçı ile seyircimizle buluşacağız” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK