Çok sert sözler: Ahlaka aykırı sportif sabıkalı!

Çok sert sözler: Ahlaka aykırı sportif sabıkalı!

87
0
PAYLAŞ

Ve Mario Balotelli'nin Beşiktaş'tan açıklaması geldi: Şiddetle kınıyoruz

Beşiktaş, 3-3 biten Adana Demirspor maçında Mario Balotelli’nin Sergen Yalçın’a yaptığı hareket nedeniyle yıldızın yıldızı hakkında açıklama yaptı. Açıklamada “Mario Balotelli’yi kınıyoruz” denilirken, oyuncunun ne tür bir ceza alacağının da merakla beklendiği paylaşıldı. Adana Demirspor’dan bir karşı yanıt geldi: “Beşiktaş’ın oyuncumuz Mario Balotelli ile ilgili açıklamalarını şiddetle kınıyoruz.”

Beşiktaş Kulübü, dün oynanan Adana Demirspor maçında İtalyan futbolcu Mario Balotelli ve hakemin maç yönetimine tepki gösterdi.

AA’daki haberde, Siyah beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, “Rakip takım oyuncularımızdan Mario Balotelli’nin yedek kulübemize yönelik hareketini şiddetle kınıyoruz. Beşiktaş yedek kulübesinin spor ahlakına aykırı her türlü işlemin camiamıza yapıldığının altını çiziyoruz. Söz konusu cezanın nasıl olacağını merakla bekliyoruz. Futbolcu alacak. Böyle bir hareketin yapılmasını asla kabul etmeyeceğiz.” söylendi.

Maç sonunda yaşanan olaylarda Balotelli’nin göz ardı edildiğini savunan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Beşiktaş camiası oyun kuralları çerçevesinde puan kaybetmekten şikayet etmedi. Ancak rakip takım oyuncularının gözleri bağlı oynuyormuş gibi zincirleme kural dışı hareketlerine rağmen maç sonunda hakem maç boyunca yaptığı idmanlarla gol kararıyla sonuçlanan pozisyonu kamuoyunun gözü önünde değerlendirdi. faul düdüğü, varlığı bilinmeyen VAR hakeminin iyi niyetten yoksun olarak bayılmasıyla birlikte. hayretle izledik. Öte yandan, maça girdiği andan soyunma odasına gidene kadar hukuka aykırı ve etik olmayan davranışlarda bulunan sabıka kaydı bulunan futbolcu, 4. hakem ve maçın hakemi tarafından göz yumuldu. İkinci sarı kartla cezalandırılan ve haksız ve hukuk dışı bir pozisyonda kalarak kendini ifade etmeye çalışan futbolcumuz Rosier’in durumunu spor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Sağlıklı ve sportif değerler içeren müsabakaları izleme hakkı toplumun elinden alınamaz. Başta camiamız olmak üzere tüm spor kamuoyunun bu ve bundan sonraki sürecin takipçisi ve savunucusu olacağımızdan en ufak bir şüphesi olmasın.

Balotelli’den Sergen Yalçın’a Eylem!

ADANA DEMİRSPOR, BEŞİKTAŞ KULÜBÜ’NÜN BALOTELLİ HAKKINDA YAPTIĞI AÇIKLAMALARA TEPKİ VERDİ:

Adana Demirspor, siyah-beyazlı kulübün Beşiktaş maçı sonrası Mario Balotelli ile ilgili açıklamalarını kınadı.

Açıklamada, Adana Demirspor’un 3-0 mağlup olduğu dönemde sahada mücadelenin büyük bir örneğini sergileyen oyuncuların çabalarını göz ardı ederek gündemi değiştirmek için yapılan açıklamaların Adana Demirspor camiasına saygısızlık olduğu kaydedildi. .

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın yıllar önce bir televizyon kanalında Mario Balotelli ile yaptığı açıklamaların ardından bireysel tepkisini gösterdiği ifadesinde şu ifadeler kullanıldı:

Bunun sonucunda maçın hakemi Ali Palabıyık sarı kart göstererek cezalandırdı. Maçtan sonra başkanımız ve teknik direktörümüz yaptığı açıklamalarda Balotelli’nin davranışının yanlış olduğunu belirtti. Oyuncumuz adeta infaz yedek kulübesine götürülmek istendi. Maçın son düdüğünün ardından Beşiktaş teknik ekibinin Mario Balotelli’ye ve yedek kulübemize yaptığı hakaret ve davranışları tüm Türkiye gördü. Rakip takımın yardımcı antrenörü Murat Şahin ağızdan ağza alınmayacak sözler söylese de Adana Demirspor karşılaşmayı sonlandırdı ve futbolcularımız ve teknik heyet soyunma odasına gitti. Sezon başında Beşiktaş’ı en iyi şekilde ağırlayan her platformda kendilerine teşekkür eden kulübümüz, maç sırasında ve sonunda siyah-beyazlı taraftarların kötü tezahüratlarını hak etmedi.

Açıklamada, Adana Demirspor olarak kendilerine gelen her takımı centilmence bir şekilde ağırlamaya özen gösterdikleri belirtildi. “Başkanımız Murat Sancak’ın dediği gibi, ‘Beşiktaş bizim kardeş kulübümüzdür.’ açıklamalara yer verildi.

Sergen Yalçın’dan Balotelli’ye: Seviye yok!

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK