'Burada mücadele etmek gerçekten zor'

'Burada mücadele etmek gerçekten zor'

72
0
PAYLAŞ

Sergen Yalçın: Burada savaşmak gerçekten zor

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu ikinci hafta maçında Hollanda temsilcisi Ajax ile deplasmanda karşılaşacak olan Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, sakatlıklar açısından zor bir süreç geçirdiklerini ancak ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.

Sergen Yalçın, maçın oynanacağı Johan Cruijff Arena’da futbolcusu Oğuzhan Özyakup ile basın toplantısı düzenledi.

“Öncelikle söylemeliyim ki Beşiktaş camiası olarak gerçekten zor bir süreçten geçiyoruz.” diyor Yalçın, “Son 10 günde çok ciddi sorunlar yaşadık. Özellikle oyuncular açısından zor zamanlar geçirdik. Doğal olarak bu da seçeneklerimizi kısıtlıyor. Elbette elimizdeki kadroyla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.” ifadeleri kullandı.

Futbolda en üst seviyenin Şampiyonlar Ligi olduğunu vurgulayan siyah beyazlı teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

Burada savaşmak kolay değil. Gerçekten zor. Yarınki maçın da zor geçeceğinin farkındayız. Tempoyu çok hızlı yükseltebilen genç, atletik bir takımla oynayacağız. Bunun farkındayız ama buna göre bir oyun planı ile sahada olacağız. Alabileceğimiz önlemler nelerdir, nasıl bir oyun planı ile başlamalıyız, nasıl devam etmeliyiz, kendimiz için en iyisini nasıl yapabiliriz? Doğal olarak bunun için planlar yapacağız. Umarım maç ve skor bizim için iyi olur.

Sakatlıklar nedeniyle takımın yarısından fazlasını kullanamadıklarını belirten Yalçın, şunları kaydetti: “Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz. Dövüşmek, agresif ve doğru oyun oynamak gibi etkenler de var. Beşiktaş camiası olarak elimizdeki oyuncularla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Zamanı geldiğinde daha güçlü çıkacağımızı bileceğiz.” dedi.

Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup “Geçen maçta hafif bir sakatlık geçirdim ama kendimi iyi hissediyorum. Genel olarak sakatlıklarla mücadele ettiğimiz doğru. Antrenörümüzün de dediği gibi buraya gelen arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelenin en iyisini yapacağız. İnşallah mücadele edeceğiz. iyi ve yarın iyi bir puanla ayrıl.” dedi.

Basın toplantısının ardından Beşiktaş takımı yarınki maçın son antrenmanını Johan Cruijff Arena’da yaptı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK