Bülent Uygun Rizespor için destek istedi

Bülent Uygun Rizespor için destek istedi

75
0
PAYLAŞ

Bülent Uygun, Rizespor için destek istedi

AA

Süper Lig takımlarından Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Bülent Uygun, “Biraz sabra, biraz desteğe, biraz inanca ve ne olursa olsun taraftar dediğimiz gerçek formaya sahip olan insanların desteğine ihtiyacımız var. ” dedim.

Uygun, Çaykur Didi Stadı’nda düzenlenen antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni bir takım kurduklarını, ilk sırada olan oyuncuları listeye alamadıklarını, sakatlıkların takımı olumsuz etkilediğini söyledi. transferler takıma geç katıldı.

Ligin ilk dört haftasında beklentilerden uzak kaldıklarını belirten Uygun, “Biraz sabra, biraz desteğe, biraz inanca ve taraftar dediğimiz gerçek formaya sahip insanların desteğine ihtiyacımız var. ne olursa olsun. Yaptıkları her söylem ekibimizi etkileyecek.” dedi.

Mücadelenin daha yeni başladığına işaret eden Uygun, “Daha çok çalışmamız, takım kimliğine bürünüp takım ruhu oluşturmamız gerekiyor. Dünü düne bırakıp yepyeni bir sayfa açmalıyız. O sayfa ile ihtiyacımız var. Daha güzel günlere koşmak için. Lig bizim için yeniden başladı.” Sahip olduğumuz kadro ile taraftarlarımıza galibiyet odaklı bir takım izleteceğiz. Başladığınız değil bitirdiğiniz, korkakların değil cesurların başardığı ve herkesin keyifle izlediği bir Rizespor’u Allah’ın izniyle izlemeye başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Bolasie’nin hafif ağrı nedeniyle antrenmana gitmediğini vurgulayan Uygun, Dabo ve Mendes’in sakatlıklarının devam ettiğini kaydetti.

Hakemlerin erkenden tartışılmaya başlandığını kaydeden Uygun, şöyle devam etti:

“Çok genç ve idealist hakemlerimiz var. Ancak gördüğünü veremeyen, yanlış veren, VAR konusunu planlayamayan bir sistem var. Burada eğitim sistemini değiştirmemiz gerekiyor. Hakemlerimiz tamamen bağımsız bir kurum. federasyondan bağımsız, profesyonelliklerini genişleten ve hakem camiasının adaleti doğru bir planlama ile daha adil dağıtmasını sağlayan bir sistem.” Sahada bir mekanizma görmemiz gerekiyor. Sahanın üç metre önünde bir kişi faulü göremiyor ve VAR’ı bekliyorsa o hakemin hakemliği tartışılır.”

‘Uyum sağlamaya çalışıyorum’

Yeşil-lacivertli takımın forveti Joel Pohjanpalo, takıma ve Türkiye’ye uyum sağlamaya çalıştığını ancak çok iyi bir ortam olduğunu belirtti.

Türkiye’de futbola alışmaya çalıştığını kaydeden Pohjanpalo, “Zor bir dönemden geçiyoruz. Maalesef henüz bir galibiyet alamadık. Galibiyetten sonra takımın daha da gelişeceğini düşünüyorum, uyum sağlayacağım. çok iyi bir sezon.” dedi.

Orta saha oyuncusu Tyler Boyd da daha çok çalışmaları gerektiğini, uyum sağladıktan sonra takımın çok daha başarılı olacağını ve Adana Demirspor karşısında üç puan hedeflediklerini söyledi.

Yeşil-lacivertli ekip Uygun ise Çaykur Didi Stadı’nda oynanacak Adana Demirspor maçı için hazırlıklarını sürdürdü. Antrenmanın ilk 20 dakikasının ardından antrenman basına kapatıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK