Beşiktaş'ta sakatlıkların sorumlusu aranıyor

Beşiktaş'ta sakatlıkların sorumlusu aranıyor

70
0
PAYLAŞ

Beşiktaş yönetimi ava çıktı!  Vodafone Park bakıma alınabilir...

Türkiye Gazetesi

Beşiktaş’ta art arda sakatlıkların ardından yönetim devreye girdi. Sorumlular aranıyor.

Beşiktaş, eşi benzeri görülmemiş bir sakatlık kabusu yaşıyor. İzmir’e 11 kayıpla giden ve Altay’a 2-1 yenilen siyah-beyazlı ekip, yetmezmiş gibi dört oyuncusunu daha kaybetti. Takımın en önemli isminin yanı sıra engelliler kervanına Pjanic, Salih Uçan, Oğuzhan Özyakup ve Atiba Hutchinson eklendi. Yaşanan inanılmaz durumun ardından Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulüpte kırmızı alarm verdi.

Köklü kadronun ihmal nedeniyle dağılma tehlikesiyle karşı karşıya kalacağından korkan siyah beyazlı ekibin patronu, yaralanmalardan sorumlu kişiyi bulmak için kriz masası kurdu. Ajax’ın Salı günü Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı deplasman maçı öncesinde 10 oyuncusu yaralanan Beşiktaş’ta Pazartesi günü sağlık kurulu, kondisyoner, fizyoterapist ve zemin bakımını yapan firma ile toplantı yapılacak.

Muayene sonunda kulüp profesyonelleri yaralanmaların sebebini ve suçlusunu bulacaktır. Şu anda daha çok zemine odaklanılıyor ancak kulüpten alınan bilgilere göre zeminin durumu sakatlıklarda en az etkili olan faktör. Siyah-beyazlı futbolcuların oldukça zor ve yorucu maçlarda oldukça sıkı bir takvim içerisinde fedakarlıklar yaparak büyük bir özveri ile oynamaları nedeniyle sakatlıkların arttığı düşünülüyor.

Yapılacak incelemelerde Vodafone Park’ın zemininin durumu da konuşulacak. Gerekirse iki ay sürecek bakım ve yenileme çalışmalarına başlanacak. Bu durumda Beşiktaş’ın maçlarını Kocaeli Stadı’nda oynaması mümkün olacaktır. Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri ile Kocaeli Stadı arası 98 kilometredir.

(Türkiye Gazetesi)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK