Beşiktaş'ta sakatlık sorunlarının sebebi belli oldu

Beşiktaş'ta sakatlık sorunlarının sebebi belli oldu

78
0
PAYLAŞ

İşte Beşiktaş'ı bitiren olay

sabah

Beşiktaş’ta art arda sakatlıkların en büyük sebebi Şampiyonlar Ligi temposu… Siyah Beyazlılar maç öncesi kondisyon antrenmanlarının dozunu maksimuma çıkardı. Takım rekor kırarak 115 km koştu ancak 10 gün sonra yaralı sayısı 14’e yükseldi.

Beşiktaş14 oyuncu çeşitli sakatlıklar ve sorunlar yaşarken, siyah-beyazlılar kadro kurmakta zorlanıyor. Vodafone Parkı ve Nevzat Demir TesisleriZeminin sıkıntılı olduğu belirtilse de yaralanmaların tek nedeni bu değil. 15 Eylül’de Borussia Dortmund ile birlikte Şampiyonlar Ligiilk maçına Hayat, Alex, N’Koudou milli takımda sakatlandı Umut MerasBeşiktaş’tan mahrum kalan Beşiktaş, 25 Eylül’de 14 sakatlık ile uyandı.

ZEMİN EKLENDİĞİNDE…

10 günde bu kadar çok sakatlanmanın ana nedenlerinden biri Borussia Dortmund maçı öncesi takımın yüksek tempoya yüklenmesiydi. Süper Ligİlk 4 haftada ortalama 107 km koşu mesafesi ile oynayan siyah beyazlılar, 3 günün sonunda Dortmund karşısında 115 km koştu. Antalya Karşılığında 112 km sürdü ve ortalamasını aştı. Özellikle Şampiyonlar Ligi maçından sonra 9 günde oynadığı 3 maçta yeterli dinlenme sağlanamadı. Yüklemenin etkisi zeminin engebeli olmasıyla birleşince 10 günde 10 oyuncu daha sakatlandı.

EN ÖNEMLİ GERİ BATSHUAYI

İşe alımda zorluk çeken siyah beyaz insanlara Michy Batshuayiİyileşmesi rahatlatıcıydı. Altay maçında sakatlandı Oğuzhan Özyakup, Salih Uçan ve Kenan Karaman verir Ajax kadroya alındı.

(Sabah)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK