Beşiktaş'ın planları komple değişti

Beşiktaş'ın planları komple değişti

89
0
PAYLAŞ

baht kara kartal

AKŞAM

Sakatlık büyük kadroyu vurdu. Beşiktaş’ın planları tamamen değişti. Art arda yaşanan talihsizliklerin ardından Siyah Beyaz’daki sakatlıkların nedeni araştırılıyor. Salı günkü Ajax maçından önce Sağlık Komitesi tam gün çalışıyor.

Sakatlıklar, hastalıklar ve Rosier’in uzaklaştırılması nedeniyle 11 kayıpla İzmir’e giden Beşiktaş, ligdeki ilk yenilgisini Altay’dan aldı. Ana kadrodan 4 oyuncu ve diğer yedek oyunculardan oluşan kadro, 32. dakikaya kadar oyunun kontrolünü elinde tutmasına rağmen, Pjanic’in sakatlandığı bu dakikadan sonra istediği futbolu oynayamadı. Rakibin hatasına rağmen hücum bölgesinde oynayan Gökhan, Oğuzhan, Salih ve Kenan, özellikle kontra ataklarda maçın en çok sorgulanan yönü oldu.

2 MAÇTA 5 PUAN KALDI

Beşiktaş bu mağlubiyetle yedeklerin hakim olduğu son üç maçın ikisinde 5 puan kaybetti ve 7 gol yedi. Sezona iyi başlayan Beşiktaş, ardı ardına gelen sakatlıklarla sarsılmaya devam ediyor ve her maç bir veya iki yenisi ekleniyor ve kadro kurmak zor olmaya devam ediyor. Altay’a karşı 9 yaralı, 1 hasta ve 1 cezalı futbolcudan mahrum kalan siyah beyazlılar, maç sırasında Pjanic ve Oğuzhan’ın, maçın ardından Atiba’nın da eklenmesiyle 12 yaralı oyuncuya ulaştı. Çok sayıda kas ve uyluk yaralanması olmasına özellikle dikkat çekildi.

GÜVEN LİSTEDE YOK!

Zemin, antrenman tekniği, sezon başında kamp yapamaması, oyuncunun kendine dikkat etmemesi gibi faktörler sakatlıkları da beraberinde getirdi. Yaralanmanın nedeni araştırılıyor. Sergen Yalçın, 12 oyuncudan Batshuayi, Larin ve Necip’in dönme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Sergen Yalçın da Altay maçına göre biraz daha geniş bir kadroya sahip olacak çünkü Roiser de oynayacak. Altay maçında sakatlanan Pjanic, deplasmanda Hollanda’da emin olamayacak. Atiba ve Pjanic en az 10 gündür yoklar. Oğuzhan da zor. Güven Yalçın da listede olmadığı için yok!

EKSİK TABLO

Domagoj Vida (yaralanma)

Welinton (yaralanma)

Mehmet Topal (sakatlık)

Miralem Pjanic (sakatlık)

Rachid Ghezzal (sakatlık)

Kevin N’Koudou (sakatlık)

Oğuzhan (sakatlık)

Atiba Hutchinson (sakatlık)

Salih Uçan (sakatlık)

Cyle Larin (sakatlık)

Kenan (sakatlık)

Montero (hastalık)

MONTERO KORONA

Beşiktaş sakatlık açıklaması yaptı. Atiba ve Pjanic’te uyluk arka kasında gerginlik ve ödem tespit edildi. Kenan Karaman’ın sol eli 2. parmağı kırıldı. Montero ise koronaya yakalandı.

Balotelli: O videoyu izledim

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK