Almanya'da ırkçılık maç iptal ettirdi

Almanya'da ırkçılık maç iptal ettirdi

160
0
PAYLAŞ

Almanya'da ırkçılık maçı iptal etti

AA

Almanya 3. Ligi’nde Duisburg ile Osnabrück arasında oynanan maç, Osnabrück’ten siyahi futbolcu Aaron Opoku ile tribünlerden gelen ırkçı tezahüratlar nedeniyle askıya alındı.

Maçın hakemi Nicolas Winter, köşe vuruşu sırasında Opoku’ya ırkçı tezahüratlar yaptıktan sonra maçı 35. dakikada yarıda kesti. Her iki takımın oyuncuları da sahayı terk ederek soyunma odasına gitti.

Winter, görüşmelerin ardından maçı askıya aldı.

Osnabrück kulübünün üst düzey yöneticisi Michael Welling, Opoku’nun bu olaydan çok etkilendiğini belirterek, konuyu soyunma odasında görüştüklerini, oyuncunun oyuna devam edecek durumda olmadığını ve bir daha oynamama kararı aldıklarını ifade etti. takım.

Welling, bu olayın sadece Duisburg veya Osnabrück’te toplumsal bir sorun olmadığını, oyuncumuzla dayanışma içinde olduğumuzu ve bunun toplumda ve dolayısıyla futbolda yeri olmadığını göstermenin bizim için önemli olduğunu ifade etti.

Welling, bu olayın ülkenin herhangi bir yerinde gerçekleşebileceğine işaret ederek, şunları kaydetti: “Biz sadece tişörtlere ırkçılık karşıtlığı yazıp sloganlar atmak istemiyoruz. Bunu ciddiye alıyorsak, uygun şekilde hareket etmemiz gerekiyor.” dedi.

Ev sahibi Duisburg kulübünün basın sözcüsü Martin Haltermann da yaşananlardan dolayı özür diledi ve “Bu olay kulüp tarihinin en düşük noktası” dedi. söz konusu.

Haltermann, Osnabrück ekibinin kararını anladıklarını belirterek, ırkçı tezahüratları yapan kişinin seyirciler yardımıyla kimliğinin belirlendiğini kaydetti.

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Başkan Yardımcısı Rainer Koch ise ırkçı olayı kınayarak, şunları söyledi: “Irkçı hakaretler kesinlikle kabul edilemez ve stadyumda yeri yoktur.” deyimini kullandı.

Koch, ırkçı tezahüratlar yapanların tespit edilip hesap sorulmasını istedi.

DFB’den yapılan açıklamada, olayla ilgili soruşturmayı federasyon bünyesindeki kontrol komisyonunun üstleneceği ve spor mahkemesinin maçla ilgili kararını ileri bir tarihte vereceği belirtildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK