Alman basınında F.Bahçe ve Mesut Özil yankısı

Alman basınında F.Bahçe ve Mesut Özil yankısı

83
0
PAYLAŞ

Fenerbahçe ve Mesut Özil Alman basınında yankılandı

AKŞAM

Frankfurt ağlarını havalandıran Mesut Özil için Alman basını Frankfurt çorbasına tükürdü. başlığını attı. Özil’in Almanya’ya bir golle döndüğü de vurgulandı.

UEFA Avrupa Ligi ilk maçında deplasmanda Eintracht Frankfurt’tan 1-1’lik skorla dönen Fenerbahçe, galibiyeti kaçırdı. Alman basını, Kanarya’nın tek golünü atan Mesut için ilginç ifadeler kullandı. “abendslatt.de” sitesi, Mesut’un “Frankfurt Avrupa Ligi çorbasına Mesut Özil tükürdü” manşetiyle mutsuz bir şekilde ayrıldığı Almanya’ya bir golle döndüğünü yazdı. “faz.net” internet sitesinde, “Düdükler, bardaklar alkol… Mesut, adı açıklandığı andan itibaren tepkilerin hedefi oldu” yorumunu yaptı.

Bild gazetesi, “Dünya şampiyonu Mesut Özil’in Frankfurt’ta sansasyonel dönüşü” manşetini kullanırken, Newspaper Express, “Frankfurt nakavttan son anda kurtuldu; Özil, Almanya’ya dönüşünde gol attı” yazdı. Kicker, “Frankfurt, son bölümdeki VAR dramasından sonra 1 puan kurtardı” yorumunu yaptı. Tecrübeli futbolcu yaptığı açıklamada, “Almanya’da Löw ile görüşmem mümkün olmadı ama Fenerbahçe maçlarında hep onu bekliyoruz. Frankfurt’a karşı kazanmak istiyorduk ama olmadı” dedi. dedim.

“KAHRAMAN MERDİVENLERİ”

Alman medyası Eintracht Frankfurt kalecisi Kevin Trapp’i kahraman ilan etti. “bundesliga.com”, “Frankfurt, Fenerbahçe’den puan alabildiyse Trapp’a teşekkür etmeli” yorumunu yaptı. “Spiegel.de” sitesi, “Gecenin kahramanı Trapp’tı” yorumunu yaptı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK