Adem Büyük üzerinden yabancı kuralı sözleri

Adem Büyük üzerinden yabancı kuralı sözleri

111
0
PAYLAŞ

İrfan Buz, yabancı kuralı Adem Büyük üzerinden değerlendirdi

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, yeni yabancı kuralıyla ilgili olarak “Bu kuralı sürekli değiştirerek istikrarı sağlayabileceğimizi düşünmüyorum” dedi. ifadeleri kullandı.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

Bu kurala uymadıklarını ve en çok Türk oyuncu oynayan takımlardan biri olduklarını ifade eden Buz, her türlü rekabetin olması gerektiğini vurguladı ve şunları söyledi:

“Rekabet kaliteyi artırır. O yüzden Türk futbolcuları iyi yabancılar olunca ne olursa olsun çıtasını yükseltiyor. Çok güzel örneklerimiz var. En büyük örnek Adem Büyük. Adem Büyük geçen sezon yerli futbolcu olarak 17 gol attı. Bugün, Adem Büyük rekabette, pozisyonunda. “5 oyuncu getirmek istiyorsa sürekli rekabet içinde, kendine güveniyor ve gol atıyor, kalitesini artırıyor. Bence rakam doğru değil. Ayrıca bu kuralı sürekli değiştirerek istikrarı sağlayabileceğimizi düşünmüyorum. Bu konuda netim.”

– “MİLLİ TAKIMIMIZI HER ZAMAN BAŞARILI GÖRMEK İSTİYORUZ”

A Milli Futbol Takımı’nın durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Buz, şöyle devam etti:

“Milli takımımızı her zaman bir teknik direktörden ziyade bir vatandaş olarak başarılı görmek istiyoruz. Görmedik mi, gördük. Bizi de hep mutlu etti. Çok önemli bir neslimiz var, çok önemli oyuncularımız var. Beş önemli ligde oyuncularım var.Uzun yıllardır Almanya’dayım.Orada kaldım, orada antrenman yaptım.Türkiye gizli favorilerden biri olarak gösteriliyor.Avrupa Şampiyonası sonrası hayal kırıklığımız son müsabakalarda da devam etti.Çünkü biz iyi oynamadık kaybettik Şenol Güneş’i özellikle teknik direktör açısından eleştirebilirsin ama Şenol teknik direktörü ile de takım dünya üçüncüsü oldu çok hızlı gidiyoruz. eleştirirken karşı çıkıyor, ama aynı zamanda ne yapmamız gerektiğini iyi analiz edip gerçeğin peşine düşersek daha doğru olur diye düşünüyorum. Ayrıca Şenol hocanın bu kadar yıkılmayı hak etmediğini düşünüyorum.”

– ADEM BÜYÜK’E ÖVGÜ

İrfan Buz, Adem Büyük’ün A Milli Futbol Takımı’nda olması gerektiğini düşündüğünü belirterek şunları söyledi:

“Şampiyonluğa gitmek için etkili olmak gerekiyor. Pozisyon geldiğinde gol atacak, gol pozisyonlarında etkili olacak ve oyunu değiştirecek bir oyuncuya ihtiyacınız var. Ligde formda bir forvetimiz var. O yüzden bence. Adem Büyük havuzda olmalı.Diğer kardeşlerimiz de çok önemli ve değerli ama burada Adem Büyük’ün yaşına bakmayacaksın.Onu eğitebilirsin ama aynı zamanda Adem Büyük’ün yapması gerektiğini düşünüyorum. A Milli Futbol Takımı’nda olmak, rakip olduğumuz için çok etkili bir oyuncu.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK