Abdullah Avcı: 'Karmakarışık işler var'

Abdullah Avcı: 'Karmakarışık işler var'

66
0
PAYLAŞ

Abdullah Avcı oyuncularından memnun

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 2-2 biten Konyaspor maçıyla ilgili, “Çok konu var, karışık işler var” dedi.

Abdullah Avcı, Konyaspor maçıyla ilgili yorum yaparken önce Konyaspor stadına övgüde bulundu. Avcı, “Konyaspor tesisine emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu oyun böyle zeminlerde oynanıyor. Stadımız aynı, Konyaspor stadı çok güzel. İnşallah bütün statlar böyle olur” dedi.

Maçla ilgili “Çok konu var, ortalık karışıyor” diyen Abdullah Avcı, şu ifadeleri kullandı:

“Maç olabilecek en iyi senaryo ile başladı. 5 dakikada 2-0 öne geçeceğimiz bir durum da olabilirdi. 1-0 bulduk, 5. dakikada gole yaklaştık. 8. dakikadan sonra Dakikada beklenmedik bir kırmızı kartla geri düşüyorsunuz.Yakalamadan yapıyoruz.Bu sefer birini kaçırdık.Rakibin sayısal olarak geçtiği bir durum var.90 dakika 10 kişi oynuyorsunuz.49 taraf geçti.Vurdular. Ben ortayı değiştirmek istemedim.Vitor ortaları en iyi yakalayabilecek olan atıldı.Moladan sonra bir değişiklik yaptım.Gelgitli bir süreçten geçtik.Uğurcan devreye girdi. oyun ve sistem, kaçırdıklarımız da var, 2-2 yakaladık ve sonra 3-2 öne geçebileceğimiz yüzdük pozisyonundan yararlanamadık.

Maçın son anında İsmail’in (Köybaşı) oynadığı belli oldu. O çok çalışıyor. Kişiliği ve yardımlarıyla bize katkı sağlıyor. Bugün son anda devreye girdi ve sırıtmadı. Uğurcan devreye girdi. 10 kişi ile 90 dakika oynayıp sayı almak çok önemli. 21 yılın ardından 21 maç deplasmanda kaybetmedik. Bu Trabzonspor tarihine bir not olarak kaldı. 10 kişi oynamak kolay değil. Zihinsel ve fiziksel olarak çok önemlidir. Yolumuza devam ediyoruz. 6 maçta 4 galibiyet ve 2 beraberlik maçta olan şeyler.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK