Abdülkadir Ömür açıklaması

Abdülkadir Ömür açıklaması

102
0
PAYLAŞ

Abdulkadir Ömür'ün Abdullah Avcı'dan açıklaması

Süper Lig’in 4. haftasında Galatasaray sahasında 2-2 berabere kaldı. Trabzonspor’un teknik direktörü Abdullah Avcı, oyundan skor olarak değil, oyun olarak memnun olduğunu söyledi.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Avcı, geçen yıl bir golle şampiyonluğu kaçıran bir takıma karşı oynadıklarını ve bunun üzerine genç transferler yaptıklarını ifade etti.

Sarı-kırmızılı takımın yüksek koşu temposu ile daha hızlı bir takım olduğunu vurgulayan Avcı, şöyle devam etti:

En önemlisi, geçiş takımına karşı oynadık. Son 3 maçta attıkları 3 gol geçiş golleriydi. Ancak, en yüksek yoğunlukla en ileriye koşan takımdır. Buna karşı topa sahip olmamız gerekiyordu ve topa sahip olduğumuzda seti oynarken defansif olarak doğru davranmak zorundaydık. İlk yarıda her zaman olmayacak senaryolarla karşılaştık. Bu tür rakipler bireysel kayıplar için cezalandırılabilir. Bunun için cezalandırıldık. Ama oyunun ilk yarısında bir bölümden sonra asla pes etmedik. Bu bölgenin ve coğrafyanın genetiğinde olduğu gibi pes etmeden devam ettik. İlk yarının ortasından sonra topla pozisyonlara girdik ve golü bulduk.

Avcı, ikinci yarıda beraberliği yakaladıklarını, ardından galibiyeti kaçırdıklarını ifade etti. “Rakibiniz ikinci yarıda 1, pozisyonlarımız çok. Oyuna hakimdik ve böyle rakiplere karşı 2-0 geriye düşmeyerek ve pes etmeyerek büyük takım refleksi göstermek çok önemliydi. Çok önemliydi. büyük takım refleksi göstermek önemli.Oyundan memnunuz, skordan memnun değilim.Kazanmak istedik.Geri dönüp galibiyeti kaçırmak istedik.Bence öyle.Bu kadar çok yapmak mümkün değil. Bireysel hatalar var ama bunlar futbolda var.” dedi.

Aslan Fırtına’yı yakaladı: 2-2

ABDULKADIR HAYAT AÇIKLAMASI

Avcı, Abdülkadir Ömür’e taraftar tepkisi ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bu kolay bir süreç değil. Onların hayatı da kolay değil. Performansta iniş çıkışlar olabilir. City, sen, bu yetenekli oyuncuyla ilgileneceğiz. Yarın daha sonra gelecek ve maçı kazanacak. Değerli, yetenekli oyuncumuz, onu korumamız gerekiyor. O da kolay bir süreç değil. Milli takıma gitti, sakatlıklar yaşadı, geçen sene yaşadı, iyileşmesi zor. Bu tür oyuncular bizi şampiyon yapacak. İnişler çıkışlar olacak ama bazen onun yerine geçen oyuncu bir şeyler yapacak. O bu işin içinde. Onu destekleyeceğiz, daha çok çalışacak. Değerli bir oyuncu. Böyle bir oyuncuyu kaybetmek kolay olmamalı.

“Düzgün oyna” tepkisi beni ağlattı

Erman Toroğlu, Fatih Terim’e yüklendi: Korkutun; o takımı sallamayın! Babel’de bu mümkün değil.

Fatih Terim’den “Kaldırdım çünkü…” Morutan yanıtı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK