57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda beşinci etap Sam Welsford’un

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda beşinci etap Sam Welsford’un

47
0
PAYLAŞ

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye Bisiklet Federasyonu yolunda turun günde Manisa-Ayva etabı geride kaldı.

Manisa’nın simge yapılarından Valilik binasının önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda startı verilen 5. etaba 160 bisikletçi katıldı. Saruhanlı ilçesinden parkur, daha sonra İzmir-İstanbul Otoyolu’na bakan Kırkağaç gişelerine kadar devam etti. Sonradan yetiştirilen bisikletçiler, Soma’dan 191.7 kilometre sonra Ayvalık’ta finiş yaptı.

Yarışın Başında Oluşan Kaçış Grubunda Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden Batuhan Özgür Ve Elchin Asadov, Almanya’nın Saris Rouvy Sauerland Takımından Belçikalı İkiz Kardeşler Abram Ve Michiel Stockman Ile Belcika’nın Alpecin-Fenix ​​​​Takımından Alman Maurice Ballerstedt Yer alman. Son 8 kilometre kadar bu ekip devam ederken, daha sonra Batuhan ile Ballerstedt ayrı bir atak gerçekleştirdi. Bitişe yaklaşık 3 kilometre kala Batuhan peloton tarafındannken Ballerstedt tek başına kaldı. Bu sporcu da 1 kilometre yakalandıktan sonra.

Sporcular finisaj toplu şekilde geldi ancak 700 metredeki büyük kaza pelotonun büyük bölümünü durdurdu. Kazanın içinde bulunan 25 sporcu ise büyük mücadeleyle ilk denemeyle ilgili.

Zorlu bir sprintin ardından finişi ilk sırada 4 saat 13 dakika 49 saniyelik derecesiyle Hollanda temsilcisi DSM’den Avustralyalı Sam Welsford geçti. Belçika’nın Alpcin-Fenix ​​​​takımından Belçikalı Jasper Philipsen ikinci, ABD’nin İnsan Gücüyle Çalışan Sağlık ekibinden Arvid de Kleijn Çocuk oldu.

SEPULVEDA’NIN GENEL KLASMAN LİDERLİĞİ SÜRÜYOR

Zorlu bir tırmanışa krem ​​olan dünkü İzmir-Manisa etabını ilk sırayı İtalya’nın Drone Hopper-Androni Giocattoli takımından Arjantinli Duardo Sepulveda, genel klasman hedefni sürdürür.

Genel klada en yakın rakibinin 10 görünümünde bulunan 30 bisikletçi, yarın da turkuaz mayoyu giyecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden milli bisikletçi Mustafa Sayar, genel olarak 3 katlıkla 6. sıraya yerleşti.

Belçikalı Jasper Philipsen, sprint liderinin giydiği yeşil mayoyu kaptırmadı.

Turkuaz mayo sahibi Sepulveda, en iyi tırmanışçının sahibi olduğu kırmızı mayoyu da korudu. Sepulveda, yarınki yarışta turkuaz mayoyu giyeceği için kırmızı mayo ABD’nin Yaban Hayatı Nesli Pro takımından Noah Granigan’da olacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesinden Ukraynalı bisikletçi Vitaliy Buts, Türkiye’nin geçeceği güzellikleri (Beyaz) korudu. Ancak, Rusya’nın askeri bölgesinde bulunduğu bölgeden çıkacak olan tarihle ilgili olabilir.

NAIRO QUINTANA ÇEKİLDİ

Fransa’nın Arkea-Samsic takımda forma giyenli yıldız tırmanışçı Nairo Quintana, yarıştan çekimler yaptı.

Turun günü Selçuk-Alaçatı etabında gelen ve sonunda iyileşenyen 32 çekiciyu, takımı yarıştan alıcıdaki alıcı. Tecrübeli tırmanışçı, Manisa-Ayvalık etabına başlayamadı.

Turda dünkü tırmanışı etabına odaklanan Quintana, klasman hedefini yönetemedi.

YARIN 1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜNDEN GEÇECEK

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda yarın tarihi bir etap gerçekleştirilecek.

“Tarihe, doğaya saygı” sloganıyla düzenleme turun 6. etabında Edremit-Eceabat etabı gibi 204.6 kilometre. Balıkesir’in Edremit ilçesinden start alacak bisikletliler, yeni açılan 1915 Çanakkale Köprüsü’nü ambalajı değiştirecek.

Turun 57. yılı etap Eceabat’taki 57. Alay Şehitliği’nde sona erecek. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu tarihi için büyük sahip olacak etap, tura anne ve Yeni Zelandalı bisikletçiler için de teşvik edilecek durumda.

SAM WELSFORD: “ÇANAKKALE ETABİ ANLAMLI OLACAK”

Cumhurbaşkanlığı himayesi, Türkiye Bisiklet Federasyon organizasyonlarından 191.7 kilometre geçAyvalık etabı geçti. Bitiş çizgisini ilk sırada yer alan Welsford, rapor raporunda açıklamalarda bulundu.

Turun 6. günde koşulacak Edremit-Eceabat etabı, 57. Alay Şehitliği’nde sona erecek. Turda mücadele eden Avustralyalı ve Yeni Zelandalı bisikletçiler de bu etaba Çanakkale’de savaşan ataları büyük önem veriyor.

Türkiye’de 5. etabın galibi Avustralyalı Sam Welsford, bu duruma dikkat edilerek yapılması, Yarınki Edmit-Eceabat- Tüm Avustralya Avustralyalılar için Yeni Zelandalılar için hedefli olarak bir kursüde olamam olarak bir olacaktır. Kürsüye çıkabilmek için eçin etçineçineçin diye konustu.

“BURAYA TAKIMDA 3 SPRINTER OLARAK GELDİK”

Takımına bu seneki ilk etap zaferini aktaran 26 aracı senesprinter, “Bugünkükü yarışımın en önemli yanı bir Dünya Takımı takımı olan bu ekibimin seneki ilk etap zaferi olması. Buraya gelmeden önce Belçika’da ve Avrupa’da yapilan tek günlük yarışlara katılarak iyi mevsimde zafer. Takımı şu anki iyi durumu iyi. Yarışın Akisina ve eğitim değerlendirmemizi istedi. kullanımları.

Kariyerinde pist bisikletinden yol bisikletine doğrulayıcı Welsford, “Yol bisikletinde ayrı bir heyecan var. Sprint finişler bana daha çok heyecan verici geliyor.” hedeflenen tamamlandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK