‘Süper Olmayan Lig' üzerine çok fazla konuşmak istemiyorum‘

‘Süper Olmayan Lig' üzerine çok fazla konuşmak istemiyorum‘

215
0
PAYLAŞ

PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi: "'Süper Lig Dışı' hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum"

Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) ve Paris Saint-Germain (PSG) başkanı Nasser Al-Khelaifi, “Avrupa Süper Ligi” olarak adlandırılan girişimi destekleyenleri “yalancı ve başarısız” olarak nitelendirdi.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen Avrupa Kulüpler Birliği Genel Kurulu’nda konuşan Başkan Al-Khelaifi, Nisan ayında Avrupa’nın önde gelen kulüplerinden gelen yoğun tepkilerin ardından askıya almanın askıya alındığını söyledi. “Avrupa Süper Ligi” hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Bu oluşumu destekleyenleri eleştiren ve toplantıya katılan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’e güvendiklerini vurgulayan Al-Khelaifi, “18 Nisan’da başlatılan ‘Süper Lig Dışı Lig’den çok bahsetmek istemiyorum. Bu girişimin odağında olanlar yalancılar ve başarısızlar. Oyuncular, kulüpler, ligler, federasyonlar ve federasyonlar olarak birleşeceğiz. en önemlisi taraftarlar avrupa futbolunun çıkarlarını korumak için bu girişimin karşısında duran cumhurbaşkanı ceferin’in çözme kabiliyetine ve gücüne güveniyoruz son zamanlarda yaşananları hatırladığımızda bu güvenin boşa gitmediğini unutmamalıyız başkan ceferin verdi Bu olay başlar başlamaz duruşuna güveniyoruz.18 Nisan sabahı kendisiyle konuştuğumuzda ‘Kazanacağız’ dedik. Dedi ve kazandık. Teşekkürler Başkan Ceferin.” dedi.

Girişimi desteklemeye devam eden Real Madrid, Barcelona ve Juventus yetkililerine hitap eden Al-Khelaifi, şunları söyledi: “Bu üç kulüp, olmayan bir hikayeye sığınarak, gökyüzüne ateş ederek enerjilerini boşa harcıyor. Kalan taraflar, Avrupa futbolunu daha iyi hale getirmek için güçlerini birleştiriyor. İnisiyatifi bırakıp ailemize katılan 9 kulüp. ve ECA yönetim kurulu yapısı yeniden gücünü yeniledi.” ifadeleri kullandı.

Başkan Al-Khelaifi, devam eden pandemi döneminde kulüplerin finansal olarak çok zor bir sürece girdiğini hatırlatarak, “Önceliğimiz Avrupa futboluna finansal istikrarı sağlamak olacak. Kovid öncesi dönemde bile birçok finansal zorluk yaşayan kulüpler pandemi ile çok daha fazla mücadele ediyor. Göz ardı edemeyeceğimiz bir koronavirüs gerçeği var. Türkiye’deki her kulüp Küçük ya da büyük Avrupa bu durumdan muzdarip. Pandemi “Dönemde Avrupa futbolunun gelirinde milyarlarca Euro’luk bir kayıp yaşandı. Bu durumu bir an önce tersine çevirecek aksiyonları almazsak bu kaybın telafisi imkansız olacaktır. Bu durumu durdurmak için ECA, bu milyar dolarlık borçları bir an önce yeniden yapılandırmak için UEFA ile birlikte çalışmalıdır.” değerlendirmesini yaptı.

İngiltere’nin Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalya’nın Milan, Inter ve Juventus, İspanya’nın Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid kulüpleri, Nisan ayında ortak bir açıklama ile Avrupa Süper Ligi’ni kurmaya karar verdiklerini açıkladı. ilan etmişti. UEFA, FIFA, ülke federasyonları ve taraftarlarının yoğun tepkisinin ardından Real Madrid, Barcelona ve Juventus dışındaki kulüpler girişimden çekildiğini açıkladı. Girişime destek veren kulüpler konuyu yargıya taşıdı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK