Selçuk Bayraktar TEKNOFEST 2021 açılışında konuştu

Selçuk Bayraktar TEKNOFEST 2021 açılışında konuştu

90
0
PAYLAŞ

TEKNOFEST İstanbul’un açılışında T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar konuştu. Bayraktar, “Allah güç ve kuvvet verdiği sürece, ülkemizin aydınlık geleceği olan sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedim.

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Atatürk Havalimanı’nda başladı. TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST İstanbul’un açılışında açıklamalarda bulundu.

Selçuk Bayraktar yaptığı konuşmada, “Allah güç ve kuvvet verdiği müddetçe, ülkemizin aydınlık geleceği olan sizleri elimizden geldiğince desteklemeye devam edeceğiz. TEKNOFEST, vatanımıza, milletimize hayırlı ve uğurlu olacaktır. ve dokunduğu tüm coğrafyalar.”

74 AYRI KURUM KATILIYOR

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin de aralarında bulunduğu 74 kurumla birlikte düzenlenen TEKNOFEST, 09.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Pandemi koşulları nedeniyle günlük 100 bin kişinin alınacağı etkinlikte bu yıl takvime havacılık, uzay, robotik kodlama ve yapay zeka gibi programlar eklendi. Bu yıl festivalde “Pilot Sensin” ve “Odaklan ve Uç” gibi keyifli etkinlikler olacak.

TUSAŞ tarafından geliştirilen HÜRKUŞ, AKSUNGUR ve GÖKBEY de uçuş gösterisi yapacak.

200K UYGULAMA

TEKNOFEST’in açılışından bir gün önce basın mensuplarına festivalin yapılacağı alan gösterildi. Gezinin ardından basına açıklama yapan TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Yarışmalara 200 binden fazla öğrenci başvurdu. TEKNOFEST dördüncü yılında dünyada rekor başvuru aldı. burada gösterir.

Dünyada ilk kez hem insansız hava araçlarının hem de insanlı hava araçlarının bir arada kullanıldığı bir gösteri izleyeceğiz. Anadolu’nun göbeğinden gelen Türk bilim adamı Aziz Sancar festivalimizi onurlandıracak. Burada teknoloji şampiyonlarını ödüllendirecek. Tüm Türkiye’yi festivalimize bekliyoruz” dedi.

BAYRAKTAR DİHA GÖSTERİLERİ

Baykar Savunma, Dikey İniş-Kalkış İnsansız Hava Aracı Bayraktar DİHA’nın ilk kez TEKNOFEST’te görücüye çıkacağını duyurdu. BAYKAR’ın sosyal medyadaki paylaşımı kısa sürede büyük beğeni topladı. Yeni DİHA’nın TCG Anadolu Amfibi Çıkarma Gemisinde konuşlandırılması planlanıyor.


  • Selçuk Bayraktar
  • teknofest 2021
  • Atatürk Havalimanı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK