Sahte alkol can almaya devam ediyor! Son sözleri “Niye ışıkları kapattınız” oldu

Sahte alkol can almaya devam ediyor! Son sözleri “Niye ışıkları kapattınız” oldu

77
0
PAYLAŞ

Sahte alkol can almaya devam ediyor!  Son sözleri "Işıkları neden kapattın" oldu.

Kocaeli’nde sahte içki içtikten sonra gözlerinde kararma ve böbrek ağrısı şikayetleriyle hastaneye giden kişi hayatını kaybetti. Taksicinin yakını, “Hayatını kaybetmeden önce gözleri karardı ve ‘ışıkları neden kapattın’ demeye başladı” dedi.

Kocaeli’nde gözlerinde kararma, solunum yetmezliği ve böbrek ağrısı şikayetleriyle hastaneye giden Salih Civan, yaklaşık 20 saat önce alkol aldıktan sonra hayatını kaybetti.

DHA’da yer alan habere göre, Taksi şoförü Salih Civan’ın Kocaeli İzmit Bekirdere İlçesi’ndeki evinin yakınında bulunan tekel bayisinden sahte alkol aldığı iddia edildi. Sahte içeceği içtikten 20 saat sonra Civan, gözlerinde kararma, solunum yetmezliği ve böbrek ağrısı şikayetleriyle hastaneye kaldırıldı. Civan’ın hastanede sahte alkolle zehirlendiği ortaya çıktı. Yoğun bakıma alınan Salih Civan, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Civan’ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

“2 ŞİŞE WHISKİS 250 LİRA VERİYOR”

Sahte alkol nedeniyle hayatını kaybeden Salih Civan’ın amcasının oğlu Güray Şentürk, “Salih Civan 36 yaşında ve üç çocuğu var. En küçük çocuğu bir buçuk yaşında ve amcamın oğlu olacak. Salih 5 dakika sonra eve geldi.Muhtemelen evin yakınındaki bir tekelden sahte alkol aldı.2 litre viskiyi 2 şişe viskiye 250 liraya verdi.2 şişeden birini içti, diğeri de evde bulundu. Salih, aldıklarını içtikten 20 saat sonra evde kendini kötü hissetmeye başladı, gözleri karardı ve ‘Işıkları neden kapattın?’ dedi. ‘ demeye başladı. Aynı zamanda nefes almakta güçlük çekti ve böbrekleri ağrımaya başladı’ dedi.

Şentürk, “3 kez hastaneye gittik. Önce 4’te gittik, ‘bir şey yok’ diyerek bizi eve geri gönderdiler. Sonra 9’da tekrar gittik. Tekrar gönderdiler. Hastamız’ dedi. 1’de ölüyorum. Ambulans çağırdık. Hastaneye gittiğimizde doktorlar ilk başta Covid-19 sandı. Salih gözlerinin görmediğini, solunum yetmezliği olduğunu ve böbreklerinin ağrıdığını söyledi. Üçüncü kez gittiğimizde hemşire Salih’in ağzına alkollü mendil koydu.Salih aniden morarmaya başladı.Uzman doktor geldi.Alkol almış dedi. Ondan önce hiçbir doktor anlamamıştı. Salih daha sonra kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirdi. Doktor Salih’in gözlerinin tamamen kör olduğunu ve böbreklerinin tamamen çöktüğünü söyledi” dedi.

“ZARAR GÖRÜYORUZ, BAŞKALARINA ZARAR VERMEYECEĞİZ”

Salih Civan’ın adını vermek istemeyen amcası, “Salih bir yerden sahte alkol almış. Bayisinden mi almış yoksa biri mi vermiş bilmiyorum. bir an önce bulundu. Çünkü ölüm vakaları çok artmaya başladı. Canımız yandı. Kimsenin canı yanmasın.”


  • Kocaeli
  • Salih Civan
  • sahte alkol
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK